| Jeryko a întrebat:

Stiti niste mesaje/urari de revelion ca sa trimit sms de pe telefon?

Răspuns Câştigător
| BuGaTy a răspuns:

E cumpana dintre ani! Sa privim inapoi cu iertare, inainte cu speranta, in jos cu intelegere, si in sus cu recunostinta! Un An Nou plin de bucurii si impliniri! La multi ani!
Ieri e istorie, maine e mister, azi e un dar. Un dar de impartit cu restul. La Multi Ani si Un An Nou Fericit!
Un an nou mai fericit, Cu de toate garnisit, Sanatate si iubire, Si cu multa fericire!
Spune-i anului ce vine, sa-ti aduca numai bine... si mai spune-i sa iti dea, tot ce vrea inima ta... fericire, sanatate si multi bani "La Anu' si La Multi Ani!"
Lasati o parte din lumina artificiilor aprinse in noaptea anului Nou sa va lumineze. Fie ca anul care vine sa fie pentru voi o punte spre ceva mai bun, mai luminos. La Multi Ani!
In anul ce vine, sa ai un drum al tau, propriu, pe care sa mergi cu pasi linistiti, dar nu scartaiti, cu fruntea ridicata, cu umerii drepti, sa nu te lasi ispitit de carari ce te ratacesc, iar faptele savarsite cu pricepere, cu cinste, cu demnitate sa-ti dea macar o crenguta pentru incununarea vietii tale!
Sarbatori fericite alaturi de cei dragi! Noul an sa fie presarat cu realizari remarcabile, impliniri, sanatate, fericire si bafta!
Anul nou...o bucurie viata toata sa va fie! bani, masina, fericire, sanatate si iubire. nu-i de-ajuns sa le doresti. tipa, lupta, da din coate asa le obtii pe toate!
A mai trecut un an ... Sa-ti amintesti cu placere de toate implinirile, cu melancolie de toate clipele frumoase si cu incredere de tot ce nu ai reusit. Sarbatori Fericite!
Fie ca anul care incepe sa ti astearna in cale, poteca neteda, vegheata de stelute norocoase si ingeri balai! Iar dorintele tale, toate-toate sa se implineasca, cate una in fiecare zi! La multi ani!
Fie ca toate visele pe care le fauriti in aceste zile magice de Sarbatoare sa se implinesca si drumul strabatut pentru realizarea lor sa va aduca bucurie in inimi, iar in case, fericire si belsug. La Multi Ani!
Ultimele zile ale anului sunt gata sa treaca prin clepsidra timpului! 2008 este aproape sa-si deschida primele file albe, necunoscute. Va doresc sanatate, bucurii si impliniri!
Iti doresc atitea clipe fericite cati fulgi de nea intr-o iarna ca-n basme. Un an nou mai bun, cu pace si liniste in suflet si cu multa dragoste in inima.
Va doresc un sfarsit de an imbelsugat si plin de bucurii! La multi ani!
Noul an se asterne inaintea noastra ca un volum nescris cu 365 de pagini goale. Va uram sa le scrieti numai cu lucruri bune, impliniri si fericire pentru ca la sfarsitul volumului sa-l cititi cu bucurie.
La Multi Ani cu bucurie! Casa, casa sa va fie, Masa, masa sa ramaie, iar in jurul ei sa vie oameni buni, de omenie, sa v-aduca veselie, ganduri bune, cumpatate si urari de sanatate, zile multe si prospere, de la Dumnezeu putere sa invingeti relele ce va-ncurca vietile!
La multi ani cu veselie, sanatate pe vecie, casa plina de bucate, dragoste pe saturate, bani la greu, noroc cu carul, ce doriti si sus paharul!
Lasati o parte din lumina artificiilor aprinse in noaptea anului Nou sa va lumineze. Fie ca anul care vine sa fie pentru voi o punte spre ceva mai bun, mai luminos. "La Multi Ani!"
Anul Nou sa va daruiasca sanatate, pace in suflet si prosperitate pentru tine si familie."La Multi Ani!"
Tot ce va este de folos sa se realizeze si nimic sa nu va innoureze "cerul" senin al vietii!
Sufletul tau sa vibreze in armonie si pace, iubirea sa te primeasca in bratele-i pline de caldura si duiosie, iar norocul sa te urmeze oriunde... Anul ce a venit sa te ajute sa descoperi minunea unei vieti implinite... La Multi Ani!
Sperantele ce au ramas sperante Sa le preia Anul Nou 2008 Decis sa nu ramana cu restante Acesta este al sarbatorii rost De-aceea sa petrecem se cuvine Inchin in cinstea celui care-a fost Si-n sanatatea celui care vine.
Frumusetea iernii cu albul fulgilor de nea presarati peste gandurile noastre, cu dulcele ecoul al colindelor, cu imaginea in suflet a celor dragi, ne va petrece intr-un nou an impliniti, iubiti, fericiti. Sa avem un 2008 asa cum ni-l dorim!
Nou este anul ce vine, noi sunt visele noastre, noi sunt dorintele nostre, noi sunt spiritele noastre, dar calduroasele mele urari sunt pentru totdeauna! Un An Nou cum ai visat!
Nu iti doresc sa ai puterea de a crede in Noul An, ci puterea si rabadarea de a astepta schimbarile ce vor sa vina. Credinta si rabdarea merg mana in mana. La multi ani!
Fie ca bucuriile si gandurile frumoase ale prezentului sa devina amintirile frumoase ale viitorului. Craciun fericit! Sa fii iubit(a)!
Catelus cu parul cret / sa ai jeep-ul in cotet / sa ai vila cu piscina / pe Madonna ca vecina / o lopata pentru bani / La anul si La Multi Ani!
E momentul sa incepi sa visezi. Mai ai cateva ore de reverie, cateva ore de fericire, cateva ore de naivitate in care sa crezi ca toti oamenii sunt buni… La 12 noaptea nu iti vei pierde pantoful asemeni Cenusaresei, dar vine Noul An!
Sufletul tau sa vibreze in armonie si pace, iubirea sa te primeasca in bratele-i pline de caldura si duiosie, iar norocul sa te urmeze oriunde…Anul ce a venit sa te ajute sa descoperi minunea unei vieti implinite… La Multi Ani!
Fie ca noul an sa-ti aduca mai multe zambete decat impotriviri, mai multe reusite decat infrangeri si mai multe impliniri decat te-ai gandit vreodata. La Multi Ani!
Priviti anul care a trecut cu sufletul unul om intelept si noul an cu ochi limpezi de copil reflectand uimirea si credinta. Sperand sa ne considerati un prieten al dvs. indraznim sa va trimitem gandul nostru protector ca noul an sa va aduca dragostea, armonia, stralucirea si lumina pe care le meritati din plin. Sarbatori fericite alaturi de cei dragi si La multi Ani!
Spune anului ce vine, sa-ti aduca numai bine... si mai spune-i sa iti dea, tot ce vrea inima ta... fericire, sanatate si multi bani "La Anu' si La Multi Ani!"
Noul an sa va aduca belsug in casa, bucate pe masa, valuta in cont, un iaht in port, motor pe autostrada si vecinii ca sa vada. La Multi Ani!
Nu iti doresc ca Noul An sa iti aduca in dar indeplinirea tuturor viselor, ci sa ai puterea de a le face fata atunci cand se vor implini. Sa ai parte de tot ce e mai bun in viata!
Nu iti doresc sa ai puterea de a crede in Noul An, ci puterea si rabadarea de a astepta schimbarile ce vor sa vina. Credinta si rabdarea merg mana in mana. La multi ani!
Momentele speciale ale sfarsitului de an sa-ti aduca veselia in casa, bani in buzunar si poate un mertzan.
Sarbatori fericite si sa petreci in nestire, sa ai pe veci iubire si-n casa fericire!
Mesajul acesta de sarbatori o sa te faca sa uiti de toate perioadele nefaste si o sa-ti umple inima de veselie, fie ca aceste zile de sarbatoare sa te ajute sa descoperi bucuria in viata alaturi de cei dragi tie!
Multa sanatate si La Multi Ani, sa ai mai multi fani decat dusmani!
Sa-ti amintesti cu placere de toate implinirile, cu melancolie de toate clipele frumoase si cu incredere de tot ce nu ai reusit. Fii mandra ca ai ramas acelasi suflet cald.
Iti doresc atatea clipe fericite cati fulgi de nea intr-o iarna ca-n basme. Un an nou mai bun, cu pace si liniste in suflet si cu multa dragoste in inima.
La multi ani cu veselie, sanatate pe vecie, casa plina de bucate, dragoste pe saturate, bani la greu, noroc cu carul, ce doriti si sus paharul!
Fie ca spiritul sarbatorilor de iarna sa patrunda in casa si in sufletul tau si al tuturor celor dragi! Iubirea, bucuria, intelepciunea si generozitatea sa va fie calauza in 2009! In speranta unui an mai bun, va trimit o boare de sanatate, un strop de incredere si fericire!
Tata bun, mama iubita/ Azi e ziua potrivita/ Sa va spun ce va doresc/ Sa v-arat cat va iubesc./ Va doresc intai de toate,/ Un an nou cu sanatate,/ Voie buna, trai usor,/ Bucurie si mult spor. La Multi Ani!
Sa primim odata cu uratorii si lumina, caldura, linistea, dragostea si impacarea celui nou, veselia si viata. Ca iarba sub zapada, ca fulgul in zbor sa primim speranta unui an nou. La Multi Ani!

18 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Uite aici: http://mesaje.sentimente.ro/1-martie (Nu te lasa impresionat de "1 martie" ala...)

| BuGaTy a răspuns:

Aho,aho copii ia stati! doua vorbe sa ascultati Le uram la gazde mari! sanatatee la multi ani Sa aiba in punga bani! Casa sa le fie plina de belsug si de lumina saiba copii frumosi harnici fie si mintosii! trageti brazde mai flacai si sunati din zurgalai Haiiiiii!

| BuGaTy a răspuns:

In 2012 iti doresc 12 luni de fericire! 365 de zile cu succes La multi ani!

| BuGaTy a răspuns:

Azi ai privit fulgii zburatori ca prin ani trecatorii! Te-ai uitat la cer si ai reusit sa visezi la frumos.Ai atins neaua depe geam si ai realizat ca esti mai mult decat un barbat, esti o muzica un simbol

Azi iti urez sarbatori fericite si un an plinnnnnn de bucuri la multi ani sa fiii fericit!

| BuGaTy a răspuns:

Din vazduh cumplita iarnaa cerne norii de zapada pe o zaleee argintie se imbraca in mandra tara! Ziua ninge noapte ninge! dimineata ninge iar! Soarele rotund si palid se prevedeeeee printree ani trecatoriiii!

| BuGaTy a răspuns:

Bradule de unde viii? Vin din munti peste campii verde de ce esti bradut Fiindca asa sunt mai dragut De ce esti impodobit pentru tine m-am gatit si am venit din munti albastri peste ceruri printre astri si am intrat la voi in casa caso fac azi mai frumoasa sa vestesc ca noul an vine pe un cal nazdravan si aduce de sarbatoare bucuriii la fiecare langa el e mos craciun mosul nostru cel mai bun care mparte la copii fel de fel de jucarii masinute si papusi ursuleti si mici ghidusi dar cutia magica! totul e pentro cristina!

| BuGaTy a răspuns:

Primeste lumina in adancul sufletului tau si lasa bucuria sa iasa la suprafata! La multi ani sarbatori fericite!

| BuGaTy a răspuns:

Floaree verdee avrameasa gazda buna si frumoasaa va rugam cu binisorul ne primiti cu plugusorul?

| BuGaTy a răspuns:

- Fie ca in anul ce vine, viata sa iti fie o continua sarbatoare, sa ai parte de zile pline de entuziasm si realizari… 2012 sa te invete ca visele pot deveni realitate! La multi ani!

- Amintiri, regrete, vise si dorinte in copacul numit 2011, un vant naprasnic l-a doborat mai inainte. Dar nu fii trist prietene, caci uite, cum rasare o tulpina mare din neaua cea deasa, ce splendoare si ce sclipire! Are si ceva inscriptionat pe ea abia daca se vede… scrie 2012 si speranta! An nou fericit!

- Anul Nou sa va daruiasca sanatate si prosperitate! La Multi Ani si fie ca nimic sa nu va innoureze cerul senin al vietii!

- Cand clopotele vor suna, Vestind ca anul s-a sfarsit, Prin crengi de brad si fulgi de nea, Eu iti urez din partea mea: "Un an nou si fericit!", Atunci cand luminile s-aprind, Si micul clopot de argint, Cu clinchet viu va rasuna, Soptindu-ti bland din partea mea: "La Multi Ani!"

- Cand ultimele file cad din mii de calendare, se-aprind stelute-n crengi de brad ca semne de urare. Cand toti ureaza celor dragi cuvinte de marire, venim si noi sa va uram: La multi ani mult noroc si multa, multa fericire in 2012!

- Dragi stelute de nea, Duceti voi urarea mea, De multi ani cu sanatate, Pace-n suflet si in toate, Harul Domnului sa fie! 2012 stelute de bucurie!

- Fie ca anul care incepe sa-ti astearna in cale, poteca neteda, vegheata de stelute norocoase si ingeri! Iar dorintele tale, toate sa se implineasca, cate una in fiecare zi! La multi ani!

- Fie ca anul nou sa-ti aduca mai multe zambete decat impotriviri, mai multe reusite decat infrangeri si mai multe impliniri decat te-ai gandit vreodata! LA MULTI ANI!

- Fie ca aroma de brad, colindele si mirosul de iarna sa va umple inimile de bucurie, sufletele de liniste si viata de impliniri. Un An Nou Fericit!

- Frumusetea iernii cu albul fulgilor de nea presarati peste gandurile noastre, cu dulcele ecoul al colindelor, cu imaginea in suflet a celor dragi, ne va petrece intr-un nou an impliniti, iubiti, fericiti. Sa avem un an nou mai bun!

- Gandeste-te la trecerea dintre ani ca la o poarta. Poti sa treci prin aceasta poarta in noul an si sa iei cu tine numai lucrurile bune si apoi sa inchizi poarta in urma ta, astfel incat grijiile si supararile sa nu te poata urma. La multi ani!

- Greutatile de anul trecut apartin anului trecut. Bucuriile din noul an te asteapta, pentru ca dupa greu vine neaparat bine. Dupa un sfarsit va exista intotdeauna un inceput! Un An Nou Fericit!

- In fiecare picatura a sampaniei pe care o bei in cinstea noului an sunt urarile mele de bine, pline de cele mai frumoase si calduroase ganduri! Un an minunat!

- La multi ani cu sanatate, Domnul sa va dea de toate, poate un strop de fericire, poate unul de iubire, poate unul de noroc, poate toate la un loc!

- La Multi Ani draga si in 2012 sa fii generos si grandios, sa ai parte de tot ce-i mai frumos: vise implinite, bucurii si iubire, iar lacrimi doar de fericire.

- Lasati o parte din lumina artificiilor aprinse in noaptea anului Nou sa va lumineze! Fie ca anul care vine sa fie pentru voi o punte spre ceva mai bun, mai luminos. La Multi Ani!

- Nou este anul care vine, noi sunt sperantele si aspiratiile, noi si dorintele, dar doar imbratisarea mea calda este alaturi de tine din vremuri stravechi. LA MULTI ANI!

- Privesc cum un fulg de nea se topeste incet pe asfalt, la fel, anul 2011 dispare treptat in neant… Dar in vazduh, un nou inceput, un vis de implinire… LA MULTI ANI SI UN AN NOU FERICIT!

- Sa aveti parte de tot ce aveti bun si mai vreti, de tot ce nu aveti si va doriti, de tot ce va lipseste si nu stiti. Un an nou fericit si multi ani cu sanatate!

- Sa prinzi aripi pentru a trece cu usurinta peste ceea ce aduce Noul An. Culege ce e frumos si bucura-te cu adevarat. Petrece frumos la inceput de an pentru a trai senzatii tari tot anul! La multi ani!

- Sa va dea Bunul Dumnezeu sanatate pe calea vietii, intelepciune in cuvant si oameni sinceri alaturi! La multi ani si buni!

- Sufletul tau sa vibreze in armonie si pace, iubirea sa te primeasca in bratele-i pline de caldura, iar norocul sa te urmeze oriunde… Anul ce a venit sa te ajute sa descoperi minunea unei vieti implinite!

- Suntem aproape de 2012, asa ca profita cat mai poti de 2011 si bucura-te de anul ce vine! Sa ai parte de bani din belsug si multa sanatate ca e mai buna decat toate!

- Asculta-ti vocea sufletului, alunga frigul din el, fii deasupra linistei creata de dansul fulgilor de nea. Sarbatori fericite si un An Nou de poveste!

- Un An Nou incununat cu tot ceea ce poate fi mai frumos si mai binecuvantat! La Multi Ani!

- Fie ca anul care vine sa insemne pentru tine o noua treapta pe care o urci. Iti doresc o viata implinita si fericita! La multi ani!

- Sperantele ce au ramas sperante, Sa le preia Anul nou 2012, Decis sa nu ramana cu restante, Acesta este al Sarbatorii rost, De-aceea sa petrecem se cuvine, Inchin in cinstea celui care-a fost, Si-n sanatatea celui care vine!

| BuGaTy a răspuns:

Se ia binecuvantare,
se adaug-un strop de soare,
si o pulbere de stele;
se amesteca-ntre ele.
Se mai pune bunatate,
si iertare de pacate.
Iar iubire?…
Cat cuprinde!
Si de la Domnul Hristos
Sa aveti un an frumos.
Multumire pentru toate:
Multi ani cu sanatate!

| BuGaTy a răspuns:

-Desi a venit recesiunea si foamea iti bate pe la usa eu iti urez la multi ani si norocul sa-ti fie manusa
-In contul tau nr 2010 la banca "viata" am depus 366 de zile de fericire, sanatate, dragoste si bucurii! Bucura-te atunci cand il vei goli… La Multi Ani 2012!
-Lovite-ar cu putere cele mai mari bucurii.Crapa-s-ar butoiul cu sanatate deasupra ta. Impiedica-te-ai de sacul cu bani. Bate-te-ar norocu’ sa te bata. LA MULTI ANI!

| BuGaTy a răspuns:

Bunul Dumnezeu sa ne lumineze calea,sa ne umple inimile de bucurie,de dragoste,sa ne dea intelepciune,sanatate si multe binecuvantari.La Multi Ani!

| BuGaTy a răspuns:

Dai la cineva funda love struck?

| adrianhasde a răspuns:

A trecut un an cu aripi frante peste viata noastra, am inteles mai mult ori mai putin despre etern, am incercat sa fim mai buni si mai piosi. Acum, in prag de Sarbatori, simtim cum linistea coboara ancestral peste noi. Imbujorati de sentimente hibernale, cand sufletele noastre trimit atat dragoste spre voi, cu inima deschisa va uram tot ce-i mai bun in aceste Sfinte Sarbatori de iarna! Un An Nou Fericit si La Multi Ani!

In aceste cateva zile cand pasim din anul ce a trecut in cel ce vine, va dorim ceea ce majoritatea dintre noi nu au:
va dorim sa aveti timp sa radeti
sa fiti fericiti
sa va ganditi la cei dragi
sa intindeti mana dupa stele
sa aveti timp sa va uitati si sa credeti
sa aveti timp sa sperati
sa aveti timp sa va bucurati de fiecare zi, de fiecare ceas...
LA MULTI ANI!

Va doresc ca in Anul Nou ce vine sa aveti parte de 12 luni de Sanatate, 52 de saptamani de Fericire, 365 zile pline de Bogatie, 8760 ore de Intelepciune, 525600 minute de Bucurie, 31536000 de secunde petrecute alaturi de cei pe care ii iubesti

Anul care vine sa iti aduca speranta unui nou inceput, energia necesara pentru a-ti implini toate obiectivele, intelepciunea de a aprecia fiecare zi prin micile bucurii pe care ti le ofera si pe acel cineva care sa te faca sa zambesti.

| BreeTPU a răspuns:

Cateva sugestii de Mesaje de Anul Nou scrise corect gramatical poti gasi aici http://www.bree.ro/mesaje/anul-nou.php

| Shumy1 a răspuns:

Uite un site cu mesaje misto alege din meniu din stranga http://connect-s.ucoz.ro/load

| letall a răspuns:

Spune-i anului ce vine,
sa-ti aduca numai bine...
si mai spune-i sa iti dea,
tot ce vrea inima ta...
fericire, sanatate si multi bani
"La anul si La multi ani!"

Funda?

| Cocojumbo11 a răspuns:

Chiar dac-a trecut Craciunul
Nu-i nimic, mai vine unul,
Iar pentru cel din viitor
M-am grabit sa prind din zbor
Pentru tine o urare:
Sa iti moara la "intrare"
Sa ai de la Dumnezeu, ce-ti urez acum eu
Ceas cu cuc, picior de nuc
Si mana de cauciuc
Doctorii pe masa
Pompieri pe casa
Politia-n poarta
P*** s-o ai moarta
Sa racesti, sa tusesti, sa orbesti, sa ologesti/Ca Basescu sa chelesti/ Sa te vad nepricopsit, la pomana-nghesuit! La anul si la multi ani