| ILied a întrebat:

Stiti vreun program in care sa scrii un text si sa ti-l citeasca cu o voce si sa-l poti salva cu mp3 sau wma? Vreun link de download?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Nu exista program in care tu sa scrii un text si el sa-ti creeze o melodie sau un videoclip!

1. Un fișier text este un tip de fișier în care datele sunt stocate ca o secvență de caractere, într-o codificare predefinită (de obicei ASCII, dar mai recent și Unicode). Este un tip canonic de fișier unde datele sunt stocate ca "secvențe de biți" (binar). Nu orice fișier binar este un fișier text. Prin definire, un fișier text este codificat unitar, conținutul său fiind lizibil și editabil direct, prin intermediul unui editor simplu de text (Notepad, vi, emacs, gedit etc.).
2.MP3 (MPEG Layer 3) este un format audio multimedia, având la bază comprimarea sunetului cu ajutorul metodei numite în engleză „lossy MPEG compression" (adică, datele care nu pot fi auzite în mod normal nu sunt incluse în fișier). Dezvoltat de Institutul Fraunhofer din Germania, el a fost a treia reușită a acestuia, după MPEG Audio (folosit pentru casetele digitale Philips DCC) și MPEG Layer 2 (utilizat la sonorul Video CD-urilor). Avantajul său principal a fost (și este în continuare) spațiul redus ocupat, însă calitatea sunetului are de suferit în timpul comprimării.
3.WMA este un tip de fișier modificat WMA, format container cu conținut digital video și audio, produs pentru playerele media MP4, dar și pentru playerele MP3 cu redare video.

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pentru voci animate foloseste Funny Voice 1.3 http://funny-voice.en.softonic.com/ dar asta presupune sa ai deja vocea in format mp3! (spune-mi in PM ce programe ai gasit cu bani si poate ti le dau eu cu licenta cu tot FREE)

| ILied explică:

Multumesc, neluL. Oricum, am gasit unele programe si trebuie sa le cumperi, sau, uite aici un link http://www.vozme.com
E un site in care selectezi femeie sau barbat, scrii textul si il salvezi cu formatul.mp3 sau nu mai stiu cu ce. Mie imi trebuia pentru voci la Go! Animate :)

| ionut_8984 a răspuns:

Am vazut un astfel de program pe www.panalu.net si este si gratuit