| ana88 a întrebat:

Stiu ca daca primul an de studii il faci la zi, al doilea poti sa te transferi la frecventa redusa, dar poti sa faci studii in primul an la frecventa redusa al diolea la zi?

1 răspuns:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Da, se poate.
Poti sa urmezi cursurile de zi in primul an, apoi sa te transferi la F.R. Deasemenea, poti sa urmezi cursurile la F.R. in primul an si sa te transferi in an doilea an la zi. Pentru asta trebuie sa ai creditele acumulate pentru promovare si faci o cerere catre decanat, apoi sa sustii si sa promovezi examenele de diferenta.