| ralule a întrebat:

Sunt clasa a 9-a si in vacanta de vara trebuie sa fac practica intr-un restaurant, trebuie sa aducem adeverinte (ca am efectuat practica), cum trebuie formulata adeverinta? (nu stiu la categorie sa incadrez intrebarea, sorry)

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Nu tu esti acela care trebuie sa formuleze adeverinta, ci managerul sau o persoana care se ocupa cu probleme de personal din cadrul firmei care detine acel restaurant. Singura ta grije trebuie sa fie gasirea restaurantului care sa accepte primirea ta pentru perioada de practica impusa de scoala.