| EduardGa a întrebat:

Sunt in anul I, am o restanta... si vroaim sa va intreb de cate ori poti da restanta si in ce conditii. Promovezi anul daca nu ai dat-o in sesiunea de restante? E cineva in situatia mea? Sa va explic: am picat la examenul de spaniola, la gramatica, si profa ne-a zis: "cei care au restante, nici sa nu mai vina, pentru ca nu au cum sa invete in 2 zile."
Voi cum ati proceda?

2 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Nu pici anul după numărul de restanţe ci dacă nu ai făcut numărul de credite necesar, cel puţin aşa era pe vremea mea. Dacă făceai numărul de credite necesar treceai şi cu restanţa şi o dădeai în anul 2 sau chiar 3 sau 4 dacă aveai numărul de credite necesar şi în anul 2 şi 3. În cele mai bune condiţii o poţi da şi ca să-ţi iei diploma de absolvire. laughing

| fryekid a răspuns:

Fiecare facultate cu ciorba lor, intereseaza-te la secretariat.