| diana_2320 a întrebat:

Sunt noua pe aici happy si vreau sa stiu cum se da funda?

Răspuns Câştigător
| Lora a răspuns:

Bine ai venit printre noi! In momentul in care primesti un raspuns, daca duci mouse-ul in dreptul raspunsului, vei observa ca-ti va aparea o funda gri, daca dai click ea se va face portocalie, asta insemnand ca ai oferit fundita. O seara placuta pe TPU!

27 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai pus o intrebare vei primi raspunsuri si in dreptul fiecaruia va exista cate o funda. Alegi raspunsul pe care il consideri cel mai bun si folositor tie si dai clic pe funda din dreptul lui si apoi confirmi din ferestruica ce-ti apare. Funda respectiva isi va schimba culoarea, celelalte funde vor dispare si raspunsul va fi mutat pe primul loc, imediat sub fereastra pentru raspunsuri. La intrebare se poate acorda funda numai unui raspuns. Pentru alte nelamuriri poti citi raspunsurile la INTREBARI FRECVENTE. Bine ai venit si numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În partea dreaptă a fiecărui răspuns este o fundă gri și dai clic pe cea a cărui răspuns este cel care îl consideri util din punctul tău de vedere și încă o dată clic și gata, funda se transformă în portocaliu.
Pa, pa.

| Helăăău a răspuns:

Pui o intrebare si in dreptul raspunsurilor primite este o funda alb negru. care crezi tu ca e cel mai bun raspuns, dai click pe funda lui alb negru si drept rasplata, utilizatorul care ti-a datacel raspuns va primi 100 de puncte happy

| EuSiCuMine a răspuns:

Uita-te in dreapta raspunsului meu si vei vedea o fundita gri. daca vrei sa imi dai mie fundita dai click pe ea si dupa dai OK

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
La fiecare raspuns scrie in dreapta fiecare raspuns "declara raspunsul castigator", dai click acolo si atat.

Bafta si o seara placuta.

Funda?happy

| geoox550 a răspuns:

Langa raspuns este o chestie in forma de funda... dai clik pe ea si declari acel raspuns castigator!smug

imi dau funda?

| Freaky a răspuns:

In dreptul raspunsului meu este o funda, daca vrei apesi pe ea, daca nu, nu big grin (apare dupa ceva timp de la aparitia raspunsului)

| Sconcsiş a răspuns:

Cu respect si tupeu

| Tiamat a răspuns:

Pai. langa raspuns vezi un fel de medalie si cand dai pe ea ai dat funda; D
Incearca pe mine xD

| IchHabeKeineName a răspuns:

Iti scriu eu acum un raspuns, si langa raspuns ii o fundita gri, apesi pe ea dandu-mi mie funda si se face portocalie. Ms de funda!laughing

| membrugirl2010 a răspuns:

Apare acolo in dreapta o chestie portocalie, si tu apesi pe ea.
Fundabatting eyelashes?

| Biencush a răspuns:

Dupa ce primesti un raspuns care tie ti se pare cel mai bun, sub el iti apare Desemneaza Raspuns Castigator iar in dreapta o fundita ca o medalie. E de ajuns sa dai click pe ea in dreptul raspunsului ales de tine si fundita e acordata!

| ArT_2528 a răspuns:

Atunci cand cineva iti raspunde la intrebare este o panglica si spune "declara raspuns castigator"big grin si dintre toate raspunsurile il alegi pe cel care te ajuta , iti este folositor"

app. funda potsi s'o dai doar o data la o intrebarehappy

| jvEcu a răspuns:

In dreapta raspunsului este o "insigna" cu un 1 pe ea, apesi pe ea si dai Funda. happy

| YoungHomie a răspuns:

Pei funda se da pe baza raspunsului pe care il dai la intrebare.persoana care pune intrebarea ofera o funda care apare in dreapta raspunsului fiekruia. Funda inseamna raspunsul pe care cel care pune intrebarea o considera cel mai bunbig grin sau care l-a ajutat cel mai mult. o sa vezi in dreapta ca o sa apara o asa zisa fundahappy

sper ca te-am ajutatbig grin

| Alocispeptunoi a răspuns:

Cineva raspunde la intrebare si in dreptul rasp apare o funda si dai click pe ea raspunsului care ti-a placut cel mai mult

| xPinkSunShine a răspuns:

Dupa ce cineva te-a ajutat cu un raspuns... langa raspuns este o fundita portocalie si dai click pe ea. Sper ca te-am ajutat. Daca acum stii cum se da imi dai cumva o fundita?

| DrMeow a răspuns:

Daca primesti un raspuns bun si te-a ajutat, in dreapta este o mica funda happy, dai click pe ea si apoi o sa iti apara o fereastra unde vei da OK.winking. acum ca sti imi poti da funda?

| irinaaa a răspuns:

Cand cineva iti raspunde la o intrebare apare in dreapta raspunsului o fundita portocalie langa care scrie "declari acest raspuns castigator?" sau ceva de genu.
Funda?big grin^^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai uitate la raspunsul meu si apasa pe fundita de langa big grin

| DisforDeea a răspuns:

Poi e in dreptu la fiecare raspuns cate o fundita. Poti da click pe fundita la raspunsul care ti-a placut cel mai mult

Sper ca te-am ajutat

zbyekiss

| MalynaMagdalena a răspuns:

In dreapta apare o funda dai click pe ea la persoana respectiva care a raspuns cum sunt eu acum tongue si scrie daca alegi acest raspuns ca fiind castigator tongue

sper ca te-ai descurcat. ia sa vad. funda?laughing

| HaHa_8983 a răspuns:

Dupa ce primesti raspunsuri ai jos langa raspuns ''alege un raspuns gastigator'' Si apoi apesi pe ''da''

| mariusik116 a răspuns:

Cand cineva da un raspuns intrebarii tale si tu consideri ca este cel mai bun raspuns atunci apesi pe funda din partea dreapta a intrebarii pentru a-l recompensa

| AnnA_3296 a răspuns:

Pui o intrebare apoi raspund mai multi si intri pe contrul tau dai la intrebarile mele si langa raspuns iti apare o funda gri in dreptul caruia raspunde si dai click pe funda care e in dreptul rasp. care ti'a placut

sper ca te'am ajutat :*
foonda?batting eyelashes

| dragos_6090 a răspuns:

Simplu cand dai apesi unde iti arata big grin dai fundita

| Deea_8724 a răspuns:

Pai de exemplu pui o intrebare, ti se raspunde apoi de catre mai multe persoane iar api tu decizi raspunsul castigator(la care dai funda ) la intrebare ai funda sub raspuns jos. pop