| Delia898 a întrebat:

Știe cineva in cat timp se rambursează comenzile de pe shein?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu nu se ramburseaza, fiindca transportul international Romania catre China este foarte scump, noi neavand deal-uri foarte bune cu curierii internationali, asa cum au chinezii, de aceea Shein da credite de multe ori, si-ti recomanda sa pastrezi produsul sau sa-l revinzi tu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil in cam 30 zile

| ReddY25 a răspuns:

30 de zile

| Madaxo97 a răspuns:

Durează ceva timp, și te și costa ceva să trimiti produsul înapoi în China, mai bine pastrezi produsul și încerci să îl vinzi, este un grup de Facebook special pentru asta, unde lumea vinde sau face schimb de produse de pe shein care nu li se potrivesc. Dacă e vorba de un articol de îmbrăcăminte care îți este mare de exemplu, poți merge la un croitor să modifice putin marimea, dacă este prea mic, nu ai ce să faci decat să îl vinzi, eu zic să nu îți bați capul cu returul.

| Delia65delia a răspuns (pentru Madaxo97):

Eu nu am primit produsul, chestia e că am dat retur atunci când eram pe site și mi-am dat comanda.Gresisem ceva la comanda și i-am dat rambursare.

| Madaxo97 a răspuns (pentru Delia65delia):

Atunci probabil că nu mai vine comanda respectiva, înseamnă că ai dat anulare comandă, nu rambursare sau retur, nu ai cum să returnezi ceva ce nu a venit încă. Ar trebui să îți intre și banii pe card înapoi, imediat ce ajung produsele înapoi la ei în țară.

| LisaJulie a răspuns:

O luna deoarece este un site din China