| SorryForPartyRocking a întrebat:

Tocmai am picat BAC-ul.Intrebarea mea este ce as putea sa lucrez fara o diploma de BAC? Nu imi spuneti ca mai exista o sansa in toamna pentru ca nici atunci nu o sa il i-au pentru ca exista materia numita matematica happy. Chiar nu o sa am unde sa ma angajez fara diploma aia? O sa dau si o funda la "ala" mai inteligent happy

4 răspunsuri:
| AndreeaBz a răspuns:

Nu trebuie sa te dai batut. happy Daca tu chiar vrei sa iei foaia aia care te-ar ajuta. nu numai in tara e chiar foarte bine, dar daca nu vrei. o sa ramai asa. ce o sa faci toata viata? O sa te plangi ca nu ai luat foaia aia si na. Nu renuntahappy. Nu te angaja. Ia bacul si o sa gasesti ceva mai bunhappy

| JustCosmin a răspuns:

Din cate ştiu absolvenţii fără diplomă de Bacalaureat beneficiază, timp de şase luni, de o indemnizaţie de şomaj în valoare 255 de lei. O alta posibilitate ar fi aceea de a urma diferite cursuri profesionale, sau de meserii.Ori de la somaj să te uiţi după cursuri de recalificare. Aşa poţi să te angajezi ca necalificat (vânzător, manipulant marfă, sau ospătar).

| Alexandro9050 a răspuns:

Poti sa t-e angajezi pe santier. sau la vreun supermarket. ca ospatar. sunt multe locuri unde poti sa lucrezi fara diploma. eu cred ca diploma este doar o formalitate

cati au diplome si nu lucreaza?winking

| Elvina a răspuns:

La asta trebuia sa te gandesti in timpul anului, cand ai vazut ca nu te pricepi sa te duci la meditatii, sa intrebi un coleg. Poti lucra la un local, poti fi chelner, poti fi DJ, poti fi sofer pe camion in Europa se castiga bine, poti incerca in ultima instanta la un videochat. Bafta!