| SaMyNiCe a întrebat:

Tot mereu primesc cereri de prietenie pe Yahoo de la niste id.uri, la care cand te apuci sa vorbesti vorbeste cu id respectiv vorbeste numai in engleza. Si nu e doar un id sunt o multime. Ce credeti ca se intampla. Care ma lamureste ii dau o funda!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Sunt spamuri. Id-uri false create de pe un anumit server care sunt trimise automat pentru conversatie. Unele dintre ele duc chiar la site-uri porno sau pot contine chiar virusi si iti afectreaza messengerul prin adaugarea la lista de prieteni. Evita cat mai mult id-urile suspecte si raporteaza-le ca spam.