| devil2279 a întrebat:

TPU! Am mai vazut niste topicuri in legatura cu diploma de bac din Romania daca este recunoscuta in SUA pentru a fi admis la o universitate (College),si unii spuneau ca s-ar putea sa fie nevoie sa dai Ged,TOFEL sau SAT, acestea fiind niste examene, cred, care ar echivala diploma de bac din Romania. DAR, eu nu vreau sa intru la vreo universitate din afara ci doar sa ma angajez (pentru scurt timp) 2-3 ani in SUA, unde am vazut ca la jobul respectiv(cam toate) cere "high school diploma" ..Credeti ca imi va recunoaste firma respectiva diploma de bac ca pe un High sc. diploma? Sau chiar si asa trebuie sa dau Ged, SAt etc?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În mod sigur nu îți recunoaște bacul românesc acolo la angajare.