| anonim_4396 a întrebat:

TPU vreau saimi cumpar un aparat de fotografiat bun, ce aparat si ce firma imi recomandat care sa imi placa ma interezeaza sa faca poze clare adica sa nu se vada fara zoom ceata sa aiba un dizain misto, ma intereseaza un aparat doar pentru poze eu de obicei faca poze normale fara zoom (sa aiba blit)? DAU DUNDA

4 răspunsuri:
| nashu40 a răspuns:

Daca le iei la puricat toate au unele avantaje sau dezavantaje. Acum depinde ce preferi tu. Totusi cele mai bune aparate foto sunt de la NIkon sau de la Canoon. Functiile sunt aprox aceleasi la toate. Alege-ti unul sa aiba cat mai multi pixeli si pe urma il reglezi tu din setari la rezolutia maxima ca sa scoti poze de calitate buna. Intr-adevar, cu cat setezi rezolutia mai mare cu atat va ocupa mai mult spatiu pe card si vei face mai putine poze, dar sincer si eu sunt adeptul calitatii contra cantitatii.
"Dizain-ul" ramane la aprecierea ta.

| usernamebpla a răspuns:

Sony

| VampDiaries a răspuns:

Poti sati iai un Nikon. Eu tot din asta am si sunt foarte multumita. Al meu are functia sport si chiar daca obioectul ce vrei sal fotografiezi se afla in miscare imaginea va fi clara.

| Claudiu13 a răspuns:

Eu iti recomand un Sony. Face niste poze ft bune, clare.
Preturile difera de la 450 lei pana la cateva mii de lei.
Iti recomand unul cu 14.1 mp daca zici ca faci doar poze si fara zoom. Iar daca vrei unul mai bun iti recomand unul de 16.1 mp.
Unu de 16.1 mp vreau si eu sa imi iau acum de Craciun!winking
Funda?