| nonXples a întrebat:

Trebuie sa am 18 ani împliniți ca sa obțin viza de flotant?

Răspuns Apreciat de Editori
| alessia5158 a răspuns:

Minorii care locuiesc in camine sau care locuiesc la o gazda pot sa obtina viza de flotant doar ca acestia trebuie sa fie insotiti de catre un parinte la depunerea actelor pentru inscrierea mentiunii de stabilire a resedintei (flotantului).

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Pana la 18 ani nici nu ai adresa pe buletin (daca bine imi aduc aminte) deci nu ai cum sa-ti faci viza de flotant.

Disclaimer: S-ar putea sa ma insel.

| Viitorulapropiat a răspuns:

Poti...dar trebuie sa fi insotit de proprietarul casei si de tutorele tau.