| FkThRz a întrebat:

Turnul Eiffel poate fi considerat un edificiu? Daca da, atunci se poate spune ca are ca elenent caracteristic, din punct de vedere constructiv, arcul?

1 răspuns:
| TheoryOfHarmony a răspuns:

In primul rand, da, Turnul Eiffel este considerat un edificiu. Ba chiar este considerat unul dintre cele mai mari edificii ale Planetei. Caracteristic lui, din punct de vedere constructiv este ca este format din otel si ca are o inaltime de peste 300 de metri(nu mai stiu exact cati metri, dar stiu sigur ca sunt peste 300. ) Si o alta caracteristica este faptul ca are 3 nivele. Sper ca te-am ajutat!