| FlorinSalamNr1 a întrebat:

Un prieten de-al meu are un anumit gand care il deranjeaza mult si parca nu mai este el.Ce poate face sa uite acel gand repede?

Răspuns Câştigător
| AlexBpm a răspuns:

Sa aibe mereu ocupatie pentru a nu ii sta gandul la acea chestie

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu-l poate uita asa repede, trebuie sa se gandeasca la altceva, dar sa-i capteze atentia, purtati o discutie interesanta, uitati-va la un film sau sa faca ceva, care sa necesite concentrare din partea lui.

| noob a răspuns:

Sa il bea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Degeaba cu alta ocupatie, gandul e pe sistem nervos in memorie.Ca si calc nostru virusat.El trebuie sa mearga la un dr psiholog, nu e nico rusine si eu am avut ganduri din astea, ii da o reteta, cel putin mie asa mi-a dat. Apoi dupa un timp nu se mai gandi asa mult, si nici nu o sa-l mai deranjeze acel gand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Să-şi găsească o altă ocupaţie pentru a scăpa de acel gând.
Eventual poate vorbi şi cu un psiholog.
Te pup!