| anonim_4396 a întrebat:

Un program c++ poate citi dintr-un text box aflat pe un sait?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde, daca textulbox ul ala si mai ales continutul sau nu sunt generate dinamic cu js da se poate, dar sa stii ca nu e asa simplu.

trebuie in primul rand de downloadezi pagina respectiva folosit o librarie speciala gen cURL. Odata downloadata pagina trebuie sa o parsezi si sa stii exact ce forma are textbox ul ala sa poti extrage informatia fie cu un regex sau un xpath