| Daniel_Dani_2004 a întrebat:

Unde pot găsi pilitura de magneziu?

4 răspunsuri:
| cezar003 a răspuns:

Ca meterie prima nu vei gasi decat in laboratoare de chimie sau deja incluse si amestecate cu alte substante pe la naturiste.Pentru elemente chimice in stare pura trebuie cerere la institutul de chimie si cercetare si aprobare de la guvern in baza unui document justificativ

| cezar003 a răspuns:

Pilitura de magneziu poate fi golosita in constructia de bombe, asadar nu se vinde oficial catre persoane fizice

| cezar003 a răspuns:

Combini drojdie de bere, zahar si obtii(formula chimică CH2OHCHOHCH2OH)glicerina la care adaugi nitrat de magneziu(pilitura de magneziu dizolvat in apa regala) si obtii o pasta sensibila la zgomot Nitroglicerina

| Butin a răspuns:

Ce vrei sa faci cu ea?