| funnymantm a întrebat:

Urgent!, Pisica mea intra in criza imediat, Ce draq sa ii faci?(otravire) intra sa vezi simptome ca nu pot sa scriu tot aici

Răspuns Câştigător
| Tourniquet a răspuns:

@Tepes, esti nebun? De ce sa moara saraca pisicuta? Este si ea o fiinta... straight face.

Saraca imi pare f. f. rau pentru tine funnymantm :-

26 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Nu te mai agita atat. Da-i lapte crud. Daca deja e in stare avansata, nu mai scapa cu nimic.Macar asa mai ai o sansa.

| hax0r a răspuns:

Du-o la veterinar. ii da o injectie si o adoarme sa nu se mai chinuie.Am amici care-s veterinari si o rezolva ieftin. asta e foarte bun. http://www.virbacvet.com/product_guide/euthanasia.html. Mult Succes!

| Tourniquet a răspuns:

Uff, ma bucur ca saraca este la veterinar sad
Iti tin pumni Funnymatnam big hug
Si eu am avut un motan care tot vomita... dar era de la parizer. straight face Ca el tot ce prindea prin frigider manca :-s. Dar mama l-a dat la o vecina pentru ca nu ii plkacea ca era cam dezordonat, facea in pantofi, cizme ^^. straight face unde il apuca laughing.

Sanatate tie si pisicutei :X :X

| Tourniquet a răspuns:

Off doamne straight face

| hrdcore a răspuns:

Trebuie sa o faci sa vomite

| funnymantm explică:

Simptome: pupila dilatata, frica, ametit, a vomitat toata noaptea. convulsi musculare. ATAT stiu. sa il feresc de lumina si de zgomot.

| funnymantm explică:

Da, sunt simptome de otrava. nu mai stiu ce sa ii fac crying am avut inca una si a murit exact la fel. acum sta si are convulsi involuntare

| funnymantm explică:

A vomitat deja toata noaptea. am stat treaz cu el. nu pot ajunge la veterinar. sunt la 18 km de oras in mom de fata si nu am nici un mijloc de transport. nici telefon. sad
A vomitat substanta verzuie. eu cred ca a fost otravit cu antigel
acum are convulsi

| funnymantm explică:

Sunteti nebuni? nu este o otrava alimentara! laptele si otetul sunt extraordinar de periculoase. apa cu sare este una din solutile sau albus de ou. am intrebat aici ca nu pot ajunge la veterinar. sunt izolat de lume.
Dar degeaba...

| funnymantm explică:

Bai Tepes. Mai nesimtit de atat poti fi? Duten **** mea

| funnymantm explică:

Multumesc krissy pentru sustinere. acum astept o masina sa vina sa ma i-a. sper sa nu fie prea tarziu.
daca a fost otravit cu antigel atunci nu mai am ce sa ii fac sad

am mai avut o pisica si fix la fel a patit. am un vecin nenorocit care are obiceiul asta. deja a omorat peste 20 de pisici.

| funnymantm explică:

Gianinutza007 da e motan. ma scuzati pentru reactia de mai devreme cu "sunteti nebuni"
sunt destul de stresat.

| funnymantm explică:

BAI! laptele si otetul sunt periculoase. NU ESTE O INFECTIE ALIMENTARA.
Harciog. care parte din "otravit cu antigel" nu ai inteles!
Rinichiul si Ficatul s-au dus draq. consultativa voi inainte sa dati pareri aiurea. tocmai am vb cu un veterinar. a zis ca bine ca nu i-am dat lapte. ma duc acum cu el.

Si. am facut bine ca nu am mai dat pe aici vreo 3 luni. sunteti niste oameni insensibili (cu exceptile de rigoare binenteles)

Multumesc oricum (cica).

| funnymantm explică:

E la veterinar acum. il iau maine. s-a mai linistit. sper sa fie oky

| funnymantm explică:

VERDICT FINAL: are Ficatii varza, nu rinichi. tot nu l-au lasat acasa. luni il iau, sper... in orice caz, nu au ce sa ii faca. au zis ca mai traieste intre 1-3 luni...
Cica transplantul costa 3000 de euro si se face doar in Statele unite.
Ceea ce m-a enervat ca nu exista chestii de dezintoxicare, doar in Timisoara.
Am cautat peste tot pe net politia animalelor dar binenteles ca nu am gasit. doar niste proceduri cu declaratii si bla bla.
Acuma eu trebuie sa platesc amenda pentru ca am cam facut ravagii in casa celor care mi-au otravit pisica. sad

Răspuns utilizator avertizat
| chichipont a răspuns:

Pai daca este castrat/a nu stiu daca nu este castrat/a sai cumperi o pisica fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apa cu sare(pan la saturatie), daca a fost otravita o sa vomite

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A halit un soricel care a mancat grau cu furadan.las-o sa -si piarda o viata. ii mai raman 8.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai oameni buni, nu ca mi-e frate dar daca a apucat soricelul otravit cu furadan, tepes are dreptate.nu mai scapa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Idem tepes rolling on the floor))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2ml zeama de varza 2ml de apa cu zahar si daca nu vomita 20 ml de sare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De apa cu sare scuze

Răspuns utilizator avertizat