| anonim_4396 a întrebat:

Va invit la un concurs de miss. Daca ati putea face un singur lucru pentru intreaga lume, care ar fi acela? Va rog sa nu-mi spuneti ca ele, adica pace in lume. Argumentati.

Răspuns Câştigător
daniela
| daniela a răspuns:

As incerca sa nu mai existe copii abndonati, bolnavi si nefericiti.
Copiii sunt viitorul lumii, dacaii crestem cum trebuie atunci si planeta asata va prospera.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

As inventa tratamentul curativ pentru toate cancerele.

| psiholoaga a răspuns:

As introduce cursuri obligatorii pentru cei ce vor sa devina parinti. Sa stie cu ce se mananca meseria asta, putina dezvoltare personala, ca sa nu isi verse frustrarile pe copii, cursuri de comunicare... Ceva de genul.

eileen
| eileen a răspuns:

As inventa un dispozitiv care sa capteze toata poluarea, imbunatatind astfel sanatatea intregii populatii.

| DenissaDeea a răspuns:

As creia mai multe locuri de munca si locuinte pentru tineri/familii care sunt defavorizati din lipsa implicari autoritatiilor care ne conduc/pentru a nu mai fi nevoiti tineri/parinti/mamici sa plece din tara si sa -isi lase copii la bunici etc.sau sa isi abandoneze proprii copiii...

| hashe86 a răspuns:

Dupa cum s-a mai spus, cred ca as face ceva pentru mediu. copiii sunt viitorul dara daca nu le mai lasam nimic cum se vor putea dezvolta?!
niste campanii la nivel mondial de imformare si responsabilizare, la nivel inalt, la nivel de conducere politica, pentru ca de acolo se pot lua masurile cu adevarat salvatoare.

| LuS[z] a răspuns:

As face ceva pentru mediu.sa-l protejez si mai mult.sa inaspresc regulile as face campanii care sa capteze cu adevarat atentia oamenilor.mediul este cel in care te dezvolti din punct de vedere fizic vorbind si capata o importanta din ce in ce mai mare daca nu e protejat.

RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

"You can't save everybody, no matter who you are... All you'll end up with is a Messiah complex and a lot of enemies" - Lex Luthor (Smallville)

| Zoombe3 a răspuns:

As face orice pentru. cei ce imi vor cere ajutorul. Dar strict pentru cei romani, nu ma intereseaza alte popoare.

| leluc a răspuns:

Nu poti face un singur lucru pentru intreaga lume. Fiecare zona are nevoile ei.
Dar as putea incepe cu viitorul umanitatii (copiii) lasat de izbeliste prin orfelinate sau pe strazi.