| alexandru88888888 a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati! Sunt disperat! Sunt adolescent si sunt cam aerian! Am acasa un IPad 2 de la Apple. Acum cateva minute l-am scapat pe jos si s-a spart ecranul pe dinauntru. Intr-un colt. Din fericire aparatul functioneaza perfect; pana si butoanele. Ca si cum n-ar fi patit nimic. Iar aparatul este inca in garantie! Oare imi schimba ecranul pe gratis? Sau trebuie sa platesc o suma? Iar daca ar fi sa platesc, ar fi pana in 5 milioane (lei vechi)?

5 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Garanţia nu funcţionează în acest caz - vina cumpărătorului. Cât timp mai funcţionează lasă-l aşa. Ai aici orientativ : http://www.okazii.ro/cautare/display+ipod.html

| CataC a răspuns:

Salut
Defectele cauzate de socuri mecanice nu sunt acoperite de garantie.
Il poti lasa asa daca zici ca nu te deranjeaza, sau poti da un e-mail sa vezi ce presupune repararea (timp, costuri).
Daca iei de pe okazii si montezi tu acasa nu iei original si nu stii daca se mai misca la fel de repede touch screen, plus ca pierzi orice forma de garantie indiferent ce strica pe viitor si din ce cauza. Trebuie desfacut doar in service autorizat ca sa ramana valabila.
Bafta

| alexandru88888888 explică (pentru CataC):

Multumesc mult de ajutor! Am inteles...vad eu ce trebuie sa fac.

| CataC a răspuns (pentru alexandru88888888):

Pentru putin.

| kitten95 a răspuns:

In primul rand: nu mai fii aerian. si in al doilea rand: du-l la un service gsm