| Dimon_9690 a întrebat:

Va rog frumos spuneti-mi de ce m-au elibirat de la Armata? Uitati-va ce scrie in ADEVERINTA de recrutare!
" La ** luna ** anul 2010 a trecut comisia medicala si este recunoscut "Apt Gl-2". Luat in evidenta militara de catre *****!
Eu nu am vrut la Armata si m-am dus la un om si am dat mita si mi-au facut aceasta....si chiar mi e interesant de ce mo elibirat? si daca nu e in afara legii aceasta, este stampila si foto si totul e original, dar am frica, spuneti-mi ce boala e "Apt Gl-2"

Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

Man, apt inseamna potrivit pentru ceva, sau bun de ceva. Gl-2 cred ca este gradul 2, am citi pe un site si zicea ca gl insemna grad. Poate ca te-au dat afara pentru ca ai dat mita.

| Dimon_9690 explică (pentru William):

Iti multumesc pentru rs... poate si nu am aflat aceia ce imi trebuie dar iti dau raspuns cistigator pentru ca tot putin m-ai ajutatwinking

| William a răspuns (pentru Dimon_9690):

Cu placere, si multeumesc pentru funda.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apoi dragu meu pedala, dupa felul in care ai scris gramatical, mai mult ca sigur ca ai scris si la "teste" la fel si ei au cinsiderat ca esti tocmai bun de " Apt Gl-2 " ..adica "bun de nimic" laughing esti amuzant, sa stii. stai mah acasa, pe curu' tau sau du-te in academie daca tot vrei armata, dar nu iti pierde vremea cu " mamii crying, de ce nu m-or luat in armata proastele astea de ofitere militare" laughing laughing

| Dimon_9690 explică (pentru anonim_4396):

Ai patan eu is de in Republica Moldova si eu nu vorbesc asa de frumos ca voi, dar nu sunt asa cum te gindesti tu! Dar eu am rugat ca sa aflu ce inseamna asta!

| switch a răspuns (pentru Dimon_9690):

Hi bro eu am aceiasi problema dar eu sint Luat in evidenta Militara.Asa si nu am inteles cei aia Apt gl 2. Bravo macar ca sustii RM. )