| RatuscaCeaUrata a întrebat:

Va rog o poezie emotionanta pentru sora meahappy. Sa-i ajunga la "inimioara" happy Funda; x

Răspuns Câştigător
| Speedmafia a răspuns:

Sora este o persoana deosebita. Cu ea impartasesti bucurii, zambete, lacrimi, secretele cu care crestem impreuna. Aceste amintiri raman toata viata. Prietenii vin si pleaca dar intre tine si sora ta exista o legatura care, in mod sigur, devine si mai puternica peste ani. Aceasta carte-in-dar evoca amintirile, dragostea si prietenia pe care voi le impartasiti.

"De prieteni ne putem descotorosi. Surorile sunt intotdeauna cu noi. Astfel invatam sa ne acceptam una pe cealalta asa cum suntem. Cu bune si rele. Ceea ce este cel mai reconfortant sentiment."

"Tu esti persoana careia abia astept sa-i spun vestile bune, o gluma, o aventura, o intamplare care m-a uimit. Numai atunci cand te aud respirand, razand - cand esti vesela - atunci ma bucur cel mai tare."