| marianpurdea a întrebat:

Va salut, ceaurile acelea de se infuseaza, gen alea de la fores, de musetel sau de fructe de padure etc sunt mai sanatoase decat sucurile? Pot inlocui sucurile cu ceaiuri?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sucul e una, ceaiurile e alta. Un suc nu il bei fierbinte ca pe ceai.
Dar poti renunta la sucuri sau consumi foarte putine, in favoarea unui ceai.

| marianpurdea explică (pentru darrio2007):

Pai ma refeream de exemplu sa imi pun 2L de ceai intr o sticla si sa il beau asa rece ceaiul

| darrio2007 a răspuns (pentru marianpurdea):

Da, foarte bine. Si mai sanatos decat sucul.

| ioana748 a răspuns:

Da, sunt mult mai bune decat sucurile.
Poti lua si sirop concentrat de fructe de pădure sau capsuni si l faci cu apa.
De preferat sa incepi cu ceai decat sucuri.
Toate cele bune,

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns:

Normal. Si eu beau 2 l de ceai pe zi. Doar ca trebuie alternate. Nu bei in exces musetel de exemplu, toate au contraindicatii. Bei un ceai de menta dimineata, o levantica seara. Etc