| catalin_9680 a întrebat:

Va salut cu respectele meritate! De ceva timp am intampinat o probleme la calculatorul meu si nu stiu cum sa o rezolv, este vorba de afisarea ecranului cu Welcome atunci cand deschid calculatorul, pur si simplu imi apare fereasta cu parola desii eu nu detin nici o parola la calculator, am incercat sa readuc ecranul cu welcome si imi da eroarea asta: Client services for netware has disabled the welcome screen and fast user switching, to restore these features, you must uninstal Client services for NewWare. Mesajul este cat se poate de clar insa in calculator nu gasesc nici unde acest Client Services for NetWare. Multumesc

Răspuns Câştigător
| yomanu a răspuns:

La control panel te duci in "network connections" da-i properties la placa ta de retea, si alaturi de internet protocol tcp/ip, client for micro..., file saring, ar trebui sa ai si ceva legat de "Client for Netware/Novell", il debifezi si dupa aia ii dai uninstall. Chestia asta ar trebui sa fie si in Add/Remove Programss. Dupa ce ai deziinstalat, computerul iti va cere un restart, iar dupa restart daca ecranul de log on e tot acelasi mergi in "start >> control panel >> user accounts >> change the way users log on and off >> bifezi "use the welcome screen" si "use fast user switching" >> apply options"

2 răspunsuri:
| Lollidella a răspuns:

Si mie imi apare la fel straight face dar nu cu mesajul de care ai zis straight face
dar deja m`am obisnuit laughing dau ok sau enter si gata laughing

| Lollidella a răspuns:

@yomanu mersi multhappy
am scapt intr-un final de casuta aia cu administrator si parola \dancing