| Tavy998 a întrebat:

Va salut! Ma aflu în Germania și lucrez aici și mie îmi întra salariul pe card de România, am cont de euro la unicredit, acum știe cineva dacă scot o suma de bani de la o banca din Germania îmi ia mult comision? Vreau sa scot 1000 de euro de la sparkkasse. Dacă ma poate lamuri cineva cu aceasta dilema sa ii dea Dumnezeu sănătate

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Comisioanele interbancare internationale sunt destul de mari.
Daca banca ta are filiale in ambele tari, atunci comisionul poate fi mai mic sau chiar zero.
Suna la banca ta si intreaba-le!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te poate lamuri banca

https://www.unicredit.ro/......6.2015.pdf