| jo_7646 a întrebat:

Va uitati la:Test de fidelitate? Am observat ca aproape toate ispitele spun: Nu exista barbat care sa nu insele! Voi ce credeti? Exista?

Răspuns Câştigător
| liviu00 a răspuns:

Din raspunsurile de pana acum vad doua posibilitati:
- toti barbatii sunt infideli
- exista barbati fideli, insa doar cei care isi iubesc partenera
Si acum parerea mea. A nu insela tine strict de principiile fiecaruia de viata. Cred ca tine de respect si nu de iubire. De moralitate. Daca iubesti e oarecum logic ca nu vei insela. Insa adevaratul test este atunci cand nu mai iubesti cu ardoare. Oare vei insela increderea persoanei de langa tine?
Nimeni nu te obliga sa stai langa o persoana daca nu o mai iubesti. Sa o inseli este josnic. Mai ales cand are incredere in tine. Nu va mai scuzati imoralitatea, cautand pretexte. Ori esti fidel, ori nu esti fidel. Circumstante atenuante nu exista. Chiar daca nu mai exista iubire. Exista alte metode adecvate, de exemplu despartirea.

43 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Liviu, viata ti-o poate scoate in fata pe carminaburana si...cine stie unde se duc principiile tale morale...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu insel si nu am inselat vreodata o fata cu care am fost. Ce spui de asta, se pare ca exista un baiat pe lumea asta care nu inseala si cred ca sunt mai multi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.eu nu am inselat niciodata.si ma bucur ca nu am facut-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, liviu? N-as vrea sa fiu intr-o relatie cu tine. Oricat de moralist ai fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@carminaburana43-de unde esti? da-mi si mie numarul de telefon sa te invit la o cafea. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@carminaburana43 si cum ziceai? erau toti imprastiati pe calendarhee hee iar pana la 30 mai poti alege si de pe TPU...ma deplasezbatting eyelashes
Daca nu te iubeste il poti imbata si viagra nu cred ca era asa de scumpa, eu ti-as fi ramas fidel ca un pinguin...care era intrebarea? nu ma uit ca au actori amatori, ma uit la ernest ca aia stiu sa mimeze o bataie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricat spui c-o iubesti, poti s-o si inseliwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista, eu sunt unu din aia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sexul e super de acord cu mine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista barbati care nu inseala

| bittersweet a răspuns:

Orice barbat inseala macar o data in viata lui.

| DekarSinBoys a răspuns:

Exista barbati care nu au inselat, insa nu exista barbati care nu vor insela

| deny_3773 a răspuns:

:-\ nu stiu.:d:d.probabil ca exista.:d:d:-\:-|

| Cosmin0761415495 a răspuns:

Daca tu crezi in test de fidelitate e treaba ta acolo sunt doar facaturi vor reitingwinking