| Dominicc a întrebat:

Vi s-a intamplat ca la o intrebare de-a voastra sa primiti raspunsuri (asta e si normal) dar ideea e ca ati dat fundita la unu care ati considerat voi ca e ok, dar cu timpul sa fi primit si alte raspunsuri mai bune. Ce v-a trecut prin cap in momentul ala?

De obicei dupa ce se da aceea fundita nu se mai adauga raspunsuri, dar unii raspuns si dupa, chiar foarte bine.

Răspuns Câştigător
| YoungHomie a răspuns:

Si mi-e mi s-a intamplat ca am dat fundite si am mai primit mai tarziu raspunsuri. oricum la majoritatea utilizatorilor li se poate intamplat acest lucru. parerea mea este ca poate acelor persoane nu le trebuie fundite. Din moment ce situl se numeste toti pentru unu [si unu pentru toti] atunci lumea nu ar trebui sa raspunda la intrebari doar din simplu fapt ca primesc funditele acelea. Unii poate se gandesc ca "aaa bah n-am primit fundita...am rasp degeaba". In plus am observat la multe intrebari raspunsuri date la misto si sincer nu mi se pare corect. Daca vrea cineva sa ajute pe altcnva sa il ajute ca atare nu ca "bah ce intrebare" sau "dar cauta singura pe google ce te intereseaza" dim moment ce s-a facut situl asta atunci fiecare sa vb cum se cuvine.

[am scris prea mult cumva?laughing daca da scuzebig grin dar asa scriu de obiceibig grin]

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se mai intampla si asa. Sigur ca poti da imediat funda, la un raspuns care iti rezolva o problema punctuala si a rezolvat-o bine, dar, in mod normal, este bine sa astepti 2-3 zile, pentru a primi mai multe raspunsuri, a alege pe cel mai bun si abia apoi sa dai funda, mai ales ca nu se mai poate reveni, daca ai dat-o. Chiar am vazut intrebari, privind posibilitatea de a acorda funda la un alt raspuns, dar aceasta nu se poate face, de cel care a dat-o. Numai bine!

NOname
| NOname a răspuns:

In cazuri de genu' poti sa trimiti un mesaj la Contact si s-o rogi frumos pe Stela sa inlocuiasca Raspunsul castigator (pune obligatoriu si link-ul intrebarii). Nu trebuie sa te oftici. Se rezolva. Succes! Sarbatori fericite si numai bine!

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Păi e bine pentru că asta înseamnă că mai sunt şi utilizatori care nu vânează fundiţe ci care chiar vor sa ajute. Baftă!

| psiholoaga a răspuns:

Iei funditele prea in serios. Nu e cazul sa te simti vinovat daca dupa ce dai fundita apar raspunsuri mai bune, cu atat mai mult cu cat, daca oamenii au raspuns dupa ce "premiul" a fost dat, aproape sigur nu cautau fundita. Daca te simti recunoscator pentru un sfat pe care il primesti dupa ce ai dat fundita, poti oricand sa trimiti un mesaj privat userului respectiv si sa ii multumesti.

| pwp a răspuns:

Pai, daca raspunsul e mai bun (al aceluia care a raspuns dupa) imi pare rau ca nu i-am dat lui funda... dar apoi ma gandesc ca a dat raspunsul pentru ca a vrut sa ma ajute, nu ca sa ii dau funda...

eu zic sa astepti o saptamana dupa punerea intrebarii si apoi sa dai funda
nu cum o dau altii din prima zi...

| AdelinaC a răspuns:

Mie mi s-a intamplat dar am votat cu folositor ca sa-i dau puncte. Oricum mi se pare ceva de bun simt sa votezi cu folositor/inteligent pe cei care iti raspund la intrebare, ca poate acea persoana nu a nimerit raspunsul care sa iti placa tie, dar si-a dat interesul (fata de altii care nu au raspuns)si a pierdut putin timp pentru tine.

| Mişaaa a răspuns:

Pai.asta e... data viitoare mai asteapta si alte raspunsuri... mie nu mi' s-a intamplat big grin
Pa kiss

| lorycool a răspuns:

Mie mi s-a intamplat... Dar ce sa fac?
Graba strik treaba happy Nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da mi s-a intamplat si mi-a parut rau, dar am votat acea persoana cu frolositor, inteligent si asa cum a spus si NOname poti trimite un mesaj la contact! happy

| Seems a răspuns:

Sincer mi se pare trist sa raspunzi pentru fundita laughing nu are sens, cand raspunzi la o intrebare,raspunzi pentru a ajuta acea persoana, sau poate o incercare de a o ajuta.dar sa raspunzi pentru o fundita deja mi se pare copilaresc, nu ca as avea o ''mare'' varsta dar e stupid laughing