| ChildrenOfBodom a întrebat:

Vi se pare normal ca nu stiu la ce liceu sa dau? adica toti de la mine din clasa s-au gandit. iar eu nu am habar. media mea este peste 7, 5. si sunt mai buna cam la muzica si engleza. chiar nu stiu ce sa fac, mentionez ca sunt din Targoviste.

Răspuns Câştigător
| Kodokuna a răspuns:

Cauta liceul cel mai bun la care te incadrezi cu media, si alege profilul uman, filologie.Asta daca vrei sa mergi pe ce-ti place.Dar cred ca e mai bine sa mergi pe ceva care iti asigura un viitor bun, dar sa te descurci cat de cat, pentru ca poti deveni mai bun pe parcurs.Ai putea sa dai si la un liceu de arte, daca vrei sa faci cariera in muzica. Discuta cu parintii si poate chiar cu un profesor, iti pot da sfaturi foarte bune.Nu trebuie neaparat sa faci cum spun ei, dar e bine sa le asculti sfatul.Eu asa am facut.Desi imi plac mai mult limbile si istoria,am ales profilul mate-info,pentru ca eram destul de buna si la mate,si am vazut ca si informatica e frumoasa.
Deci, gandeste-te ce ti s-ar potrivi mai bine, gandeste-te la viitor si cere sfatul cuiva care se pricepe.Inca mai ai timp.Succes!

2 răspunsuri:
| NamelessGirl a răspuns:

Da mi se pare normal, de ce sa nu fie normal, multi adolescenti din ziua de azi nu stiu la ce liceau sa dea, asa eram si eu acum un an, dar m-am axat pe ce mi-a placut mai mult.

| LIIIIILIIIIII a răspuns:

Pai daca iti place sa canti du-te la un liceu de arta. Iar engleza. nu stiu la ce liceu. dar baga-te la intensiv engleza