ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a întrebat:

Vreau sa fac un cadou cuiva si, asa cum bine ma cunoasteti, nu pot sa ma rezum la un ambalaj conventional si banal.
Intrebare: stie cineva cam in ce gen de magazin as putea gasi niste cutii, nu foarte mari, dar care sa se poata baga una in alta, asa incat cadoul sa fie in ultima cutie desfacuta? Evident, exclud din start alimentarele, magazinele cu zarzavaturi si farmaciile!
Daca are vreo importanta, sunt din Braila.
Va multumesc.

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 explică:

Stiu ca nu e foarte original, dar voiam, de fapt, niste Matriosti, numai ca nu am gasit nicaieri si sunt in criza de timp. Pe toate site-urile cu Matriosti de vanzare imi spune ca sa mai incerc la anul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai ales cea mai obisnuita chestie "originala". Poti tu sa faci un ambalaj frumos indoind hirtia artistic in jurul cutiei. Sau, uite aici ceva interesant: http://www.youtube.com/watch?v=1LuB-7aJg3o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau mai simplu, asta: http://www.youtube.com/watch?v=XPiQxWLpWuw

| andru10best a răspuns:

Bamboo

| dupstepbakk a răspuns:

Pai da sunt un fel de papuse de portelan si este una mare, dupa una mijlocie, dupa una mai mica si dupa una mai mica si in ultima papusa mai mica poti baga tu ceva un inel de argint (fata sau baiat) sau un lantisor sau o amintire ceva frumos si apreciat sau poti sa faci tu acasa o cutie mare si dupa celelalte mici cauta si tu pe youtube sau poti cauta tu ceva in mall

| ardnaxur1961 explică (pentru dupstepbakk):

Stiu ce sunt Matriostile (oricum, sunt din lemn). Chestia e ca n-am gasit.

| dupstepbakk a răspuns:

La la