| silviu_7255 a întrebat:

Vreau sa-mi deschid impreuna cu un amic un magazin online.
As dori sa stiu daca imi trebuie anumite acte, tot felul de chestii.
Trebuie deschisa obligatoriu firma pentru asa ceva?
Vreau sa stiu la cat ma poate ajunge investitia in aproximativ tot, mai ales ce trebuie pentru a deschide acest magazin online!
Astept raspunsuri din partea celor care au experienta in acest domeniu.

4 răspunsuri:
| Leandro a răspuns:

Trebuie sa va faceti Firma (SRL) sau PFA (Persoana Fizica Autorizata) pentru a desfasura activitati comerciale.

Apoi, pe www.ucoz.ro puteti sa va faceti site cu domeniu (tip nume.ucoz.ro), spatiu nelimitat si gazduire gratuita, iar daca vreti sa va instalati modulul de magazin online, va costa 1.99$ pe luna (Aproximativ 6 RON). Pentru un pachet "Business" in care ei iti scot reclamele si iti dau alte optiuni precum spatiu suplimentar, transfer FTP, etc, mai bine platesti 5.49$ pe luna (16 RON) si iti faci magazinul mai profi. Pe deasupra, poti sa iti pui si domeniul tau.ro sau.com la ei. Mie mi se pare foarte ok solutia lor, cred ca e cea mai ieftina de pe piata!

Răspuns utilizator avertizat
| amaliax a răspuns:

Despre acte nu stiu ce sa zic, cat despre site in sine, daca stii tu sau amicul tau sa-l faceti, nu va v-a costa nimic; daca nu are cine sa vi-l faca, va dau esti niste date de contact si o sa iesiti destul de ieftin cu situl; imi lasi mesaj privat daca e ceva

| chetroesu a răspuns:

Citeste articolul urmator, sper sa te ajute:
http://www.shopiq.ro/......ess_online