| LisaJulie a întrebat:

Vreau sa știu dacă parola de la un site sau un joc pe care intra cineva poate schimba parola PC-ului si de ce?

9 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Parola in sine nu. Un malware pe care jocul respectiv îl are dacă e luat din vreo sursa dubioasă... ar putea. Deși trebuie sa recunosc că nu am auzit inca despre un astfel de virus.

| LisaJulie explică (pentru VoidEternal):

Spre exemplu Minecraft?

| VoidEternal a răspuns (pentru LisaJulie):

Dacă e cumpărat, nu. Dacă e de pe torenți, orice se poate întâmpla.

| LisaJulie explică (pentru VoidEternal):

Și dacă poate schimba parola atunci poate virusa calculatorul?

| VoidEternal a răspuns (pentru LisaJulie):

Ți-am zis, nu am mai văzut până acum asta, dar se fac viruși noi zilnic. Nu e imposibil.

| LisaJulie explică (pentru VoidEternal):

Ideea e ca sistemul de depanare nu prea funcționează, s-a jucat verișoara mea Minecraft și mi-a schimbat parola la laptop! Bine ca știa parola

| LisaJulie explică (pentru LisaJulie):

Acum ma tem ca nu voi putea sa accesez site-urile atât de bine

| VoidEternal a răspuns (pentru LisaJulie):

Asta chiar nu are nicio legătură.

| DontActLikeMe a răspuns:

Nu, nu poate. Nu are nicio legatura.