| ScripcariuAndreea11 a întrebat:

Vreau sa știu cum se repartizează bursele! Adică: eu si o colegă am avut aceeași medie în semestrul 1 clasa a6a. Au sosit bursele, iar eu am fost locul 2, iar ea locul 1. Este corect sau s-a făcut o greșeală?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde ce bursa este, pentru unele burse se poate tine seama si de alte conditii decat strict conditia de medie. Si apoi, daca primesti acelasi fel de bursa nu conteaza daca esti pe primul mloc sau al doilea, cuantumul bursei este acelasi.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii în Metodologia de la linkul :
http://www.isj.gl.edu.ro/......0ELEVI.pdf

Toate cele bune!