| cal3star a întrebat:

Vreau sa trimit in Italia un plic care contine 4 foi A4. Intrebarea mea este la ce firma de curierat sa apelez pentru acest serviciu? Mentionez ca vreau ca acel plic sa ajunga pana pe 10 octombrie MAXIM. Ma intereseaza un curierat mai ieftin, sa nu fie exagerat (maxim 20 euro).

P. S. Nu imi recomandati Atlassib ca am intrebat si trebuie ridicat de la ei de la depozit, pe mine ma intereseaza sa ajunga la destinatar.

DAU FUNDA celui/celei care imi rezolva dilema!

Răspuns Câştigător
| inginer a răspuns:

Maxim 20 E - pai e 17-40 lei sa trimiti un colet in tara. Nu cred ca o rezolvi asa de ieftin si sa ajunga si fix la usa destinatarului.

5 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Nu mai bine trimiti foile alea prin fax? Sau e musai sa fie original? UPS parca mai face curierat international.

| pepe a răspuns:

Încearcă DHL Express, Cargus sau Fun Curier

| cal3star explică:

Pepe - Imi pare rau dar raspunsul tau este nefolositor. Pentru ca DHL Express au taxe foarte mari (300 RON costa sa trimit un plic), Cargus nu trimite international decat prin DHL express, deci practic 2 raspunsuri = 1 = 0... si e FAN curier, nu FUN curier, nu pot sa mai am incredere in ei din pacate, de fiecare data cand am apelat la ei am avut de "suferit".

| cal3star explică:

KGS - hai sa-ti zic partea "proasta". Deci particip la un concurs si trebuie sa trimit si prin FAX, si prin POSTA. Deci... e foarte aiurea.

| cal3star explică:

Inginer - pai ma gandesc ca ceea ce trimit eu e plic, si nu imi convine sa dau 300 RON, deci eu am mai comandat din SUA ceva, si am platit 30-40 RON pe un colet care avea cam 200-300gr. Plus ca astea care trebuie sa trimit sunt pentru inscrierea la un concurs...