| jhon921 a întrebat:

Vreau sa trimit un bagaj(o geanta sport) intr-un alt oras si as vrea sa stiu ce oportunitati as avea sa fac asta?
Eu ma gandeam la o firma de curierat sau la posta, insa as vrea sa stiu daca pot sa gasesc o firma care sa si ambaleze geanta pentru ca eu nu am nici o idee cum sa o ambalezelaughing.

5 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Daca ai vreun bagaj il poti baga la cei cu curse de microbuze. ii dai la sofer cat te lasa inima. 10, 15 roni si te interesezi la ce ora ajunge la destinatie si acolo trebuie sa fie acea persoana si sa intrebe la sofer de bagaj/

| MACosmin a răspuns:

"Pentru ca expeditia ta sa fie protejata corespunzator pe toata durata transportului, este foarte important ca modalitatile de ambalare recomandate sa fie respectate ( vezi aici ). In plus, iti punem la dispozitie cutii de carton pe care le poti achizitiona din orice agentie (sediu fix) FAN Courier."

Prin curier e cel mai usor si ajunge repede, nici cu ambalatu nu e greu depinde cat de mare e.O bagi intr-o cutie, dai cu scoci mult si e buna de drum.

| jhon921 explică (pentru MACosmin):

Pai asta intrebam, daca pot sa fac totul de la ei sau trebuie sa merg prin oras sa-mi caut cutie, sa o impachetez etc. Ideea e ca trimit un bagaj pentru ca eu calatoresc cu un anumit mijloc de transport si vreau ca bagajele sa ajunga acolo, deci nu e nimic de valoarea, ci am nevoie ca ele sa fie acolo.

| Salontanul a răspuns (pentru MACosmin):

rolling on the floor Prima parte ai copiat-o de pe siteul celor de la Fan Courier dar aia cu "vezi aici" nu merge la tine.

| Salontanul a răspuns (pentru MACosmin):

Daca ai numai geanta, goala, bag-o in pungile care se gasesc in comert (mai rezistente). O legi cu o sfoara sa stea bine. Punga o lipesti cu scotch si poti sa o mai legi cu o sfoara si o pui la posta ca este mai ieftin. Pe ea scrii cu carioca adresa expediatorului si a destinatarului.