Vreau sa va inteb: Stie cineva cum se face media finala (la scoala)?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se aduna mediile anuale la toate materiile, inclusiv la purtare si se imparte la numarul acestora. Se calculeaza cu 2 zecimale, fara rotunjire.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti foarte clara. La ce te referi, media anuala a unei clase, media cl.I-IV, V-VIII sau a liceului?
Spune aceasta si o sa-ti dau un raspuns concret.

Ma refer la media generala de final de an.

| Ioandelasal a răspuns (pentru AppleWhite):

Se aduna mediile anuale la toate materiile, inclusiv la purtare si se imparte la numarul acestora. Se calculeaza cu 2 zecimale, fara rotunjire.

| Clarissaaz a răspuns:

Media de tot anul, nu? Pai toate mediile adunate si impartite la cate sunt happy

| AnaaaaBananaaa a răspuns:

Pai toate mediile de la fiecare materie le aduni apoi imparti rezultatul la cat ti-a dat happy funda? ^_^