| vivati a întrebat:

Vreau si eu semnificatia titlului "Despre tara din care venim "! Multumesc anticipat :*

2 răspunsuri:
| lăngătinemereu a răspuns:

Noi provenim din spusele legendelor din maimute fiinnca dintr-o maimuta a devenit un om si din cartile de istorie este intitulat un desen maimuta devenind om dar asta-i o legenda Dumnezeu a creat pe Adam si Eva si ei isi doreu foarte mult un copil au asteptat si au asteptat si ei sau facut batrini si lau nascut pe Hristos si asa mai departe noi provenim

| Rebeca_Nitisor_1999 a răspuns:

Daca este vorba despre poezia : Despre tara din care venim de Ana Blandiana te pot ajuta.
Titlul ne anticieaza continutul poeziei exlicandu-ne pe scurt despre ce este vorba in aceasta poezie.