| Edouard_Edy_1997 a întrebat:

Vreau un raspuns rapid, deci eu n am fost la scoala saptamani bune..ca am fost bolnav si na. si stiu ca mai este doar 1 luna de scoala,dar parca nu mai imi vine sa merg,nu stiu de ce am un sentiment ciudat, vreau un sfat rapid

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Luna asta conteaza mai mult decat tot anul!
Daca profesorii te vad la ore, dupa cat ai fost bolnav, vor avea simpatie pentru tine si vor fii mai indulgenti, in plus iti vor putea inchide mediile, neriscand sa repeti anul scolar.

| anonimg a răspuns:

Nu te lua dupa sentimente sau simțăminte; mergi la scoala ca să închei situația.

| Ara997 a răspuns:

E bine sa revii sa te integrezi in circuitul scolar. ai o reztinere pentru ca te-ai acomodat acasa. dar nu asta este normalitatea.
nu abandona educatzia!
profta de faptul ca lumea stie ca ai fost bolnav, nu va rade si nu te va judeca nimeni, vor incerca sa te ajute si sa te sustzina, da-le ocazia celor din jur sa arate ca sunt oameni si te inteleg si recupereaza cat mai poti o luna e suficient sa te pui pe picioare.
sanatate si curaj!

| Goddess23 a răspuns:

Dupa o perioada lunga de vacanta, concediu fie el si medical cu totii avem asemenea retineri si ne incearca neplacerea de a nu continua scoala, liceul, facultatea chiar locul de munca dar trebuie sa fii constient ca daca nu termini scoala mai tarziu iti va fi foarte greu si vei regreta. Ia-ti inima in dinti si mergi la scoala te intalnesti cu prietenii tai si o luna va trece foarte repede.

| Ionutzz_Musat_1997 a răspuns:

Du.te si incheie.ti mediile. Nu mori o luna. Cand o sa ajungi la munca ce o sa faci?