| BossKlauX2015 a întrebat:

Acum cateva zile mi-am facut um server de minecraft ca sa ma joc cu prietenii. M-am jucat cu 4 prieteni timp de vreo saptamana iar acum s-a buguit. Apas pe consola, se deschide cateva secunde si se inchide crying..Imi apare Java.lang.OutOfMemoryError, ce inseamna si cum pot sa-l fac sa mearga daca se mai poate. Va rog!

5 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Nu mai exista suficienta memorie disponibila pentru server.

| mudokins78 a răspuns:

Tot ce trebuie e sa stergi o sectiune din startul serverului!
daca rulezi un FTBserver atunci trebuie sa aloci mai mult spatiu,."Starting server
Picked up _JAVA_OPTIONS: -Xmx512M"
cu asa ceva-java -server -Xms512M -Xmx2048M

| BossKlauX2015 explică (pentru mudokins78):

Cum adica sectiune? Pai e doar survival si zici ca trebuie sa scriu la run asta?

| mudokins78 a răspuns (pentru BossKlauX2015):

Aaa,..scuze! nu ai explicat prea bine din prima!

| BossKlauX2015 explică (pentru mudokins78):

Da stiu ca nu prea ma pricep laughing. Deci exista vreo modalitate?