| STeAmZoR a întrebat:

Ajutor! cunoscatori de PLAYSTATION!
Salut TPU. De curand m-am gandit sa imi cumpar un ps3 si cica are "jocuri care sunt deja instalate in HDD consolei..." Gta 5 etc. si cum adica sunt instalate in hdd consolei? adica nu trebuie sa mai pun sidiu in el sau? Spuneti-mi pls. nu prea stiu la Ps3 happy

1 răspuns:
| mudokins78 a răspuns:

Ps3 cumparat din magazin, are un hard intern de 12, 80, 320, 500 de giga!
Logic ca pe ala de 500 de giga ar incapea ceva jocuri,.dar consola fiind noua, hardul e gol!
Un joc cumparat de tine (un dvd cu joc) nu o sa poti sa il instalezi de tot in hardul consolei, si sa nu mai folosesti dvd-ul.
Se poate si varianta sa pui definitiv jocurile in consola si sa nu mai folosesti dvd, dar asta inseamna sa modifici consola cu un fel de chip care se pune de cineva priceput pe placa de baza! nu toate consolele se pot modifica!
de aceea cand te-ai hotarat sa cumperi consola, intra pe google si cauta mai intai sa vezi ce model de ps3 se poate modifica, noteaza-ti modelul respectiv si cauta la urma in magazin sau pe olx modelul respectiv!
De regula consoleleps3 la mana a doua se vand si modate!
Dar ai grija sa faci proba la fata locului!, nu te lasa pacalit de vanzator ca e modata daca nu te asiguri ca poti porni un joc din hardul consolei fara sa fie un dvd in consola!
Succes!