| Romania_Tosirom_1997 a întrebat:

Am cumparat de curand Deceit. Dupa spusele unui prieten care ii merge pe un calculator mai slab nu ar trebui sa am probleme dar totusi am lag chiar daca am setarile date pe low resolutia ce mai mica si nu stiu ce are:
Intel® Core™ i3-7100 Processor (3M Cache, 3.90 GHz)
AMD Radeon R5 M330
Memorie 4GB
System 64 bit
Ce are? Precizes pe un calculator mai slab cu Core 2 Dual Merge

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

Gpu e slab tare.
Uite benchmark : https://www.videocardbenchmark.net/gpu.php?gpu=Radeon+R5+M330
Are 583, foarte slab in comparatie cu high-end GPU din zilele noastre. Jocul cere minim NVIDIA GeForce GTX 550 Ti
GPU mult mai puternic ca AMD Radeon R5 M330.
Totusi, vezi sa ai ultimul driver, dezactiveaza in joc vsync, etc tot la low, nu rula nimic in afara de joc. Altceva nu se poate face, mai ales ca jocul e prost optimizat. Problema e hardware nu software.
Probabil prietenul tau are PC nu Laptop ca tine si placa mai puternica. Se vede clar in cerinte ca jocul trage de GPU nu de CPU.

1 răspuns:
| alexboss2020 a răspuns:

Prietenul tau te-a mintit nu ai cum sa duci acel joc! Ai placa video extrem de slaba!