| ariciuschiop a întrebat:

Am instalat batman arkham city de curand, jocul imi merge 2 min bine si 2 min sacadeaza, apoi isi revinem, mentionez ca am placa video gforce 9600 gt, 2 gb ram.Am dat toate cerintele la low graphics.In prim rand stiu ca este de la calculatorul slab dar poate se poate face altceva decat sa il schimb?

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Slab-slab, dar nici chiar asa de slab. Probabil ai probleme cu racirea. Daca ar fi fost din cauza ca e sistemul slab, trebuia sa sacadeze din prima secunda.

| ariciuschiop explică (pentru KodrutZ):

O sa ma interesez in legatura cu racirea, dar racire la ce? la tot pc`ul sau doar la placa video, rami etc?

| KodrutZ a răspuns (pentru ariciuschiop):

Racirea la modul general, trebuie' sa vezi temperaturile in full load ca sa stii unde e buba. Foloseste un program gen FUrmark sau superpi pentru forjat si altul pentru monitorizat temperaturile, sau Everest/AIDA64 pentru amindoua.

| ariciuschiop explică (pentru KodrutZ):

Mersi mult, o sa incerc, si revin cu un mesaj. Nb!

| SilviaDulcik a răspuns:

Vezi sa nu ai cumva optiunea Physx de la nVidia pornita.

| ariciuschiop explică (pentru SilviaDulcik):

Vreau sa mentionez ca am dezinstalat driver`ul, si a mers un pic mai mult fara sa sacadeze dar tot asa merge.