| adusTaR a întrebat:

Dintre Fizz, Malza, Draven, Wukong care este mai bun. Argumentati! P.S mie deocamdata imi place Fizz. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| LoLsternda a răspuns:

Fizz este bun, imi place cum poti sa te joci cu ei, are damage bun, si ultimata daca e data bine poti sa schimbi curus unui teamfight.
Malza are harras puternic cu malefic vision, are silance si supres cea ce e foarte enervent pentru echipa adversa, plus comboul null zone+nether grasp e foarte bun contra eroilor cu HP.
Draven e unul din cei mai buni adc din opinia mea. Ultimata globala cu dmg decent, iar q face toti banii.
Wukong este un bun top laner, are clona pe care o poti folosii in multe moduri ultimata e super buna in teamfighturi iar dmg depinde de buildul pe care il faci(merge si tank si ad.)

Acum ce pot sa zic, depinde in mare parte de stilul tau de joc si daca vrei ap sau ad. Daca iti place fizz ar trebui sa-l iei, dar totusi astepta pana sapt viitoare sa vezi cine este la free. Eu o data mi-am cumparat un champion luni si marti a fost la free si nu prea am mai jucat cu el dupa.

4 răspunsuri:
| SanRichard a răspuns:

Hmm..De mid cred ca e cel mai bun fizz 1.are escape 2.dmg op cu W(in cazul in care il maxezi prima data) >>Parerea mea

| SanRichard a răspuns:

Fizz e bun de mid ok are escape foarte bun si dmg op la W ( in cazul in care il maxezi prima data si stii ce build sa iti faci)Si dintre Draven si Wu ti-as recomanda wukong pentru ca e mai tanky si are si dmgwinking acum depinde ce iti place sa joci mai mult adc sau melee

| SanRichard a răspuns:

Fizz foarte bun de mid are escape + W dmg op (Depinde de build) Si dintre wukong si draven ti-as recomanda wukong pentru ca e si tanky si are si dmg acum e dupa tine daca iti place mai mult adc sau meleewinking

| SanRichard a răspuns:

Fizz foarte bun de mid are escape + W dmg op (Depinde de build) Si dintre wukong si draven ti-as recomanda wukong pentru ca e si tanky si are si dmg acum e dupa tine daca iti place mai mult ad carry sau meleewinking