| Sasha9 a întrebat:

Am o problema.am instalat windows 7 pe un laptop si acum nu il mai pot conecta prin wirreles.ma poate ajuta cineva va rog.trebuie sa instalez ceva?

Răspuns Câştigător
| BigBadSheep a răspuns:

Păi spune şi tu ce îţi scrie când încerci să te conectezi? Îţi vede vreo reţea? Este activă sau e dezactivată placa de reţea? Ajută-ne ca să te putem ajuta...

| Sasha9 explică (pentru BigBadSheep):

Nu imi vede nimic am un X rosu in dreapta jos acolo unde ar trebui sa imi gaseasca reteaua

4 răspunsuri:
| Vlelupu a răspuns:

Ai intalat driver-ul de la modemul respectiv, ce-ti asigura conexiunea de tip wireless? Vezi ca trebuie sa ai un CD.
Instaleaza driver-ul!

| BigBadSheep a răspuns:

X înseamnă placa de reţea wireless nu este activată sau nu a fost instalată cum trebuie... Acum nu ştiu cum ai acel Windows, în engleză sau română. Oricum ideea de bază e că trebuie să ajungi în Panoul de Control (Control Panel) apoi la Conexiuni şi reţele (Network connections) şi apoi să vezi ce îţi zice la placa de reţea wifi. În mod normal ar trebui să îţi arate şi aici un x roşu pe placa de reţea... Dacă îl ai, fă click dreapta pe placa de reţea şi alege opţiunea Abilitează (sau activează) (în engleză ar trebui să fie Activate sau Enable)

| LucianNitescu a răspuns:

Ai nevoie de driver pentru placa de "wirelles" daca nu sti cum se numeste cauta un program ce sa iti spuna exact ce ai in pc. Apoi te duci frumos la cineva care are net si caut pe google "Driver for... " e gratis il gasesti pe cel pentru windows 7 si til instalezi la tine pe laptop.Bafta!