| Soparlake a întrebat:

Am o problema cu calculatorul, cand ma joc jocuri se stinge si si zice Windows recover. dar nu la toate jocurile de ex la nfs hot pursuit merge dar la prince of percia nu merge. daca imi puteti spune ce are multumesc mult.acord funda

Răspuns Câştigător
| rogi28 a răspuns:

Poate sa sa fie ca plocul de alimetare sa fie cam slabut si atunci cind dai incarcatura pe placa video mai mare nu se ajunje curent, la mine se arpindea o dioda rosie ca re ma instiinta ca nu este destula putere din partea blocului de alimentare. insa la un prieten se restarta,
tu poti sa pui o alta placa video cam tot de asa putere si sa vezi tot aceste jocuri cum merg, daca tot face restart insemna ca blocul de alimentare este slabut, sau pui placa ta la un alt calc si vezi cum merge acolo tot in aceste jocuri. dupa parerea mea cam asta poti face ca sa vezi care este problema
SUCCES

2 răspunsuri:
| gabtytza a răspuns:

E slaba placa
da-mi funda plz

| Soparlake explică:

Cineva mi-a raspuns ca e slaba placa de baza. este adevarat mai astept raspunsuri... acord funda