| Jeyrey a întrebat:

Am o problema cu niste jocuri. De exemplu : Rome total war, Medieval 2 total war, Sims 3. Dupa cum vedeti, nu sunt jocuri care necesita multe resurse si le-am jucat destul de mult timp. Dar intr-o zi cand le-am instalat din nou nu mai merg. De exemplu, Rome porneste, dar am doar un ecran negru, nimic altceva, iar la celelalte primesc erori ciudate pentru care nu am rezolvare. (mentionez ca alte jocuri imi merg, dar acestea nu stiu de ce nu). As putea remedia problema daca as reinstala windows-ul?(incluzand si formatarea tuturor partitiilor), sau poate e o problema de drivere?

1 răspuns:
| AlinDC a răspuns:

Pai Jeyrey, dezinstalarea si reinstararea frecventa a unui joc asa de mare ca Sims 3 deterioreaza in mod foarte grav durabilitatea si functionarea corecta a windows-ului.

Iti spun din propria experienta a mea cu Sims 3 si alte jocuri.

Deci da, reinstararea windows-ului ar reorganiza setarire, dar nu mai reinstala prea des programe sau jocuri prea mari pentru ca este greu pentru windows si va trebui iar reinstalat.