| Laurentzyou a întrebat:

Am scaderi de fps de la 60-70 la 10 dupa iar urac si tot asa.La toate jocurile imi face asasad
Procesor: Pentium(R) dual core T4500 2.30 GHz
Rami de 3 gb
Placa video : GeForce GT 320M integrata de 2 gb
Am auzit ca trebuie sa instalez din nou placa video.
Tin sa mentionez ca am reformatat laptopu acu 4-5 zile.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Temperaturile... intra protectia, se mai raceste, se inneaca fps-ul, dupa aia isi revine, si tot asa.

| Laurentzyou explică (pentru KodrutZ):

Si ai vreo idee ce sa ii fac sa nu mai faca asa?

| KodrutZ a răspuns (pentru Laurentzyou):

Sa il vinzi si sa faci un desktop pe care sa te joci. Desigur ca ar merge si curatat de praf, dar e posibil sa faca in continuare asa. Laptopul meu, de exemplu, la temperaturi ambientale de peste 18 grade ajunge mereu sa se innece daca ma joc ceva mai serios. Bine, faza e ca nu ma joc pe laptop, pusesem de curiozitate un joculet la un moment dat ca nu eram acasa si era si cam vara. A mers magic timp de vreo 10 minute dupa care s-a innecat. *5 de grade la procesor > scazut frecventa automat la 500 MHz de la 2.2 ca sa se mai racoreasca...
La alta faza am jucat bine-mersi COD Black Ops cap-coada, ca pe desktop imi facea figuri. A mers superb, doar ca aveam vreo 16-17 grade in camera... happy

| Laurentzyou explică (pentru KodrutZ):

Mda..Mersi pentru tot dar am uitat sa zic ceva..Inainte sa il reformatez nu imi facea asa.sad

| KodrutZ a răspuns (pentru Laurentzyou):

Ghinion. Si atunci ce te-a mincat sa instalezi din nou? Ai pus driverele frumos si toate cele?

| Laurentzyou explică (pentru KodrutZ):

Da le-am instalat.Am auzit de la un prieten ca trebuie instalata placa video.asa e?

| KodrutZ a răspuns (pentru Laurentzyou):

Pai ai instalat sau nu ai instalat?

| Laurentzyou explică (pentru KodrutZ):

Eu asa zic.Am instalat-o dar cine stie. Daca sti vreun site de unde sa iau instalarea de la placa sa mi-l dai si mie.

| KodrutZ a răspuns (pentru Laurentzyou):

Site-ul oficial al producatorului, doooh!

| Laurentzyou explică (pentru KodrutZ):

Am reinstalato si tot asa imi face. Ohhhcrying Mersi oricum pentru tot

| KodrutZ a răspuns (pentru Laurentzyou):

Du-l in service. Probabil se supraincalzeste. Ca sa stii una si buna, ai putea sa instalezi frumusel un PCWizard si sa iei sa tragi vreo 15-20 de minute de SuperPI. Te uiti in PCWIzard la temperaturi si frecvente. Ambele programe sint moca.

11 răspunsuri:
| OctaLoL a răspuns:

Probabil ca laptop-ul ar trebui curatat de praf... Daca nu merge, verifica in Task Manager sa vezi daca ai un proces ce ''mananca'' din memorie sau procesor.