| AlexutzuIvanov a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru un laptop sau pc cu aceste cerinte

Procesor I3-7020U CPU @2, 30 GHz 2, 30 GHz
CPU. Nvidia Gforce Mx110
Ram:4
HDD 500
WIND 11
AR MERGE GTA 5?

Dau funda pentru cel mai corect si bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Gabi8567 a răspuns:

Pe un laptop sau PC cu configurația pe care o menționezi (procesor Intel i3-7020U, Nvidia GeForce MX110, 4 GB RAM și HDD de 500 GB), **GTA V** va rula, dar la setări foarte joase și cu performanță limitată.

### Detalii:
- **Procesor**: i3-7020U este un procesor din gama de jos, dual-core, destinat mai mult pentru sarcini de birou și multimedia, nu pentru gaming intens. Deși GTA V poate rula pe un i3, performanțele nu vor fi ideale.
- **Placa grafică**: Nvidia GeForce MX110 este o placă grafică entry-level, destul de slabă pentru jocuri solicitante ca GTA V. Va rula jocul, dar la setări foarte joase (rezoluție mică și detalii grafice minime).
- **Memoria RAM**: 4 GB de RAM sunt insuficienți pentru GTA V. Jocul solicită minimum 8 GB de RAM pentru a rula cât de cât decent. Cu 4 GB, te vei confrunta cu stuttering (blocări) și timpi de încărcare foarte mari.
- **HDD**: Un HDD de 500 GB va putea stoca jocul, dar un SSD ar îmbunătăți semnificativ viteza de încărcare.

### Concluzie:
Tehnic, **GTA V va porni**, dar te poți aștepta la o experiență cu performanțe slabe, frame rate scăzut și timpi de încărcare mari. Dacă îmbunătățești RAM-ul la 8 GB și folosești un SSD, ar putea rula mai bine, dar tot pe setări foarte joase.

2 răspunsuri:
| GameRef a răspuns:

Iti recomand acest joc. Instaleaza-l de aici: https://www.remi-online.ro/rre/508521