| Merkador a întrebat:

Am un canal de Youtube cu 1, 52k abonați, baza pe trenuri/ tiruri, le filmez, editez iar mai apoi postez.

Postez odată la 2 zile, regulat la ora 13:⁰⁰, cum aș putea să cresc?
Am ajuns la această sumă postând short-uri, dar în ultimul timp nici astea nu prea mai funcționează. Mi-ar plăcea să reușesc să-l monetizez pentru că aș avea nevoi de bani, oricât ar fi, bineînțeles nu asta e important pentru mine, mi-aș dori să cresc mai mult. Mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| medicveterinarbucuresti a răspuns:

Incearca sa aduci trafic si din alte surse, cum ar fi Tik tok. Youtube va avea "mai multa incredere" in canalul tau daca traficul vine si din exterior. In plus, incearca sa fii mai creativ si faci niste filmulete "share-uibile", ceva inedit, iesit din comun, ca lumea sa fie atrasa de ceea ce postezi. Poate ca ar trebui sa faci si niste video-uri explicative / educative.

| Merkador explică (pentru medicveterinarbucuresti):

Mersi mult, am cont de tik tok tot cu trenuri și voi încerca să promovez cât mai mult ce am pe canal.

| JohnnydeFeer a răspuns:

Fa un cont de tiktok si posteaza simultan pe YouTube si Tiktok, Eu asa fac.