| CRISTY_6837 a întrebat:

Am un joc de 6gb se numeste Assassins_Creed 2 si vreau sa il pun pe 2 dvd-uri.Cum fac ce program imi trebuie? Va rog ajutati-ma plzzzz

Răspuns Câştigător
| GBC a răspuns:

Poti sa folosesti winrar. Banuiesc ca e imagine iso. Click dreapta pe imagine->add to archive, in tabul "General", in partea stanga, jos scrie split to volumes, bytes. Alege DVD+R. Va dura ceva timp

Sau, mai simplu, cauta HJSplit pe net, il descarci, il instalezi, deschizi programul, la input file alegi imaginea jocului, iar la output file locul (folderul) unde vrei sa se salveze noile fisiere. La "split file size" alegei marimea noilor fisiere, apoi dai click pe "start". Nu stiu cat va dura, insa merge mai repede decat cu winrar. Bafta!

1 răspuns:
| CRISTY_6837 explică:

Mersi frumos