| Transformice1 a întrebat:

Am un pc mai vechi cu specificatiile ddr2 pe 800mHz, procesor AM2. As vrea sa fac unele imbunatatiri la calculator, dar din cate am inteles este cam vechi si trebuie schimbat totul. Idei de placi de baza i3/i5 a 4/5/6 generatie, ddr4 pe marimea micro ATX? De preferabil socket 1151 Funda!

3 răspunsuri:
| Julizz a răspuns:

Buna!
Parerea mea este ca in loc sa schimbi placa de baza si toate cele, ai putea cumpara un PC nou, ar fi mai ok.

| Transformice1 explică (pentru Julizz):

Nu chiar, niciun pc nu vine echipat suficient ca sa zic asa, si daca o face este extrem de scump. Este mai ieftin schimbarea pe bucati ca sa zic asa. Mai ales ca as ramane cu un pc cu care nu as avea ce face.

| Julizz a răspuns (pentru Transformice1):

Ai putea sa il vinzi pe cel vechi si sa mai pui niste bani si gasesti ceva PC-uri.