| angelico a întrebat:

Am un pentium e5300 overclock la 3. 2ghz si un un nVIDIA geforce 8400GS. Vreau sa imi iau Placa video Sapphire Radeon R7 240 WITH BOOST 1GB DDR5 128-bit, imi puteti spune cate FPS-uri a-s avea la urmatoarele jocuri?
GTA V: nr FPS
CS:GO:nr FPS
ROCKET LEAGUE:nr.FPS
ARK survival evolved:nr Fps

3 răspunsuri:
| Emper a răspuns:

Pai, schimba-ti si procesorul, eu iti recomand unul ieftin si aproape cat un i5 la performanta, AMD Fx-6300, sau unul putin mai ieftin AMD Fx-6100, pentru ca nu cred ca iti rezista gta v si ark survival la acel procesor, dar cs go ti.ar merge pe low cu aproximativ 40-60FPS, de rocket league nu stiu stiu, imi pare rau, si chiar daca iti rezista, gta v ar merge 30fps, si ark tot cam asa

| Nustiucinece a răspuns:

Ai putea sa iti schimb si procesorul daca vrei putin performanta procesorul ala este cam slabut.
ARK SURVIVAL EVOLVED : 30-40 FPS pe low
GTA V : Nu cred ca o sa iti mearga sanse mici
CS:GO : Posibil 30-50 FPS pe Low
Rocket League : Pe Low ar putea sa iti mearga destul de bine gen 40-60 FPS

Sper ca te-am ajutat, ce am scris mai sus am presupus doar din experienta mea. Bafta!

| vidii a răspuns:

R7 240 nu e tocmai o placa video performanta, in gta 5 s-ar putea sa ai ceva probleme.
In csgo pe 1024x768 low details sa zicem ca ai avea 70+ fps, restul nu stiu, nu le-am jucat